Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

6. augustā, Esplanādē organizējam iespēju diena "Saredzi iespējas"

Aktualitātes

6. augustā, Esplanādē organizējam iespēju diena "Saredzi iespējas"

6. augustā 

Esplanādē pie Raiņa pieminekļa 

Latvijas Neredzīgo biedrības inormācijas diena 

"Saredzi iespējas"Latvijas Neredzīgo biedrība sadarbībā ar SIA "Latvijas Neredzīgo biedrības rehabilitācijas centru",  Latvijas Neredzīgo Sporta savienību, Servisa suņu biedrību “Teodors”,  Latvijas Neredzīgo bibliotēku un Strazdumuižas internātvidusskolu – attīstības centru vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem organizē iespēju dienu "Saredzi iespēju". 

Iespēju diena tiek organizēta projekta "Informācijas tīkls"ietvaros un tās mērķis ir informēt plašāku sabiedrību par Biedrības un sadarbības organizāciju pakalpojumiem interaktīvā veidā. 

Kā orientēties telpā ar Baltā spieķa palīdzību, kā lasīt un rakstīt Braila rakstā, kā ievērt diegu adatā, kā spēt parūpēties par saviem ikdienas soļiem pilnīgā tumsā, to palīdzēs izprast LNB Rehabilitācijas centra speciālisti, vienlaikus iepazīstinot ar tām rehabilitācijas programmām, kādas ir pieejamas cilvēkiem ar redzes invaliditāti.
Latvijas Neredzīgo sporta savienība sniegs paraugdemonstrējumus un ļaus arī pašiem piedalīties sporta veidos, kuri ir īpaši pielāgoti neredzīgiem un vājredzīgiem spēlētājiem: šoudaunu, golbolu, tandēma riteņbraukšanu, pat šahu un dambreti. Varēs uzzināt arī par treniņiem, kuros iespējams sagatavoties sacensībām un tuvākajiem LNSS notikumiem.
Savukārt Servisa suņu biedrība “Teodors” stāstīs par servisa suņu kustību Latvijā, sniegs suņu paklausības paraugdemonstrējumus.

Ar radošiem un mākslinieciskiem priekšnesumiem uzstāsies LNB Strazdumuižas kluba amatiermākslas kolektīvi, bet dažādu formātu pielāgoto grāmatu izstādi veidos Latvijas Neredzīgo bibliotēka. Dažādās radošajās darbnīcās kā lieli, tā mazi šī notikuma apmeklētāji varēs izmēģināt Braila rakstu, sagatavojot sev grāmatzīmes Braila rakstā, vai iemācoties rakstīt savu vārdu.
Starzdumuižas internātvidusskola - attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem stāstīs par savu piedāvājumu klāstu un sniegtajām iespējām. 


Iespēju dienu “Saredzi iespējas” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, šī informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild Latvijas Neredzīgo biedrība.