Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Aicina atcelt nekustamā īpašuma nodokli personām ar invaliditāti. Neesi vienaldzīgs, iesaisties!

Aktualitātes

Aicina atcelt nekustamā īpašuma nodokli personām ar invaliditāti. Neesi vienaldzīgs, iesaisties!

Aicina atcelt nekustamā īpašuma nodokli personām ar invaliditāti

2017. gada 18. decembrī sabiedrības iniciatīva portālā manabalss.lv ir sākta parakstu vākšana par to lai tiktu atcelts nekustamā īpašuma nodoklis personām ar invaliditāti. Kā iniciatīvas autore ir norādīta Vera Semjonova.

Iniciatīvas autore savā iniciatīvā ir norādījusi, ka invalīdu pensija Latvijā ir maza līdz ar to ir nepieciešams izmainīt likumu par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), piešķirot visu grupu invalīdiem 100 procentu atlaidi nekustamā īpašuma un zemes nodoklim.

Pašlaik atlaides nekustamā īpašuma nodoklim ir vairākās pašvaldībās. Katrā pašvaldībā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaidēm ir savs regulējums. Lielākoties atlaides pienākas 1 un 2 grupas invalīdiem, tomēr arī ne 100 procentu apmērā. 3. Grupas invalīdiem atlaides parasti nepienākas. Lielākoties invalīdi ir ar zemiem ienākumiem, viņiem ir traucēta integrācija sabiedrībā, un invalīdus būtu nepieciešams īpaši atbalstīt. Invalīdi, ņemot vērā Latvijas invalīdu pensiju līmeni, ja tiem nav papildu ienākumu pēc būtības ir pakļauti sociālās atstumtības riskam, tieši dēļ sava veselības stāvokļa.”, tā iniciatīvas autore

Iniciatīvas autore uzskata, ka būtu jāmaina likums par nekustamā īpašuma nodokli. Jāieraksta, ka invalīdiem neatkarīgi no invaliditātes grupas pienāktos 100 procentu atlaide

Autroresprāt ja šāda iniciatīva Latvijā tiktu realizēta, tad sabiedrībai no tās būs vairāki ieguvumi. Pirmkārt cilvēki ar invaliditāti būs mazāk pakļauti sociālās atstumtības riskam, otrkārt cilvēki ar invaliditāti netērēs tik daudz naudas, lai samaksātu par īpašumu, it īpaši tas skar tos invalīdus, kas dzīvo vietās, kur viņu īpašumam ir liela kadastrālā vērtība.

Un visbeidzot Vera Semjonova uzskata. Ka tā būtu laba dāvana Latvijas simtgadē visām personām ar invaliditāti.

Iniciatīva ir pieejamahttps://manabalss.lv/atcelt-nekustama-ipasuma-nodokli-1-2-3-grupas-invalidiem/sho