Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Aicina atsaukties retas iedzimtas tīklenes distrofijas pacientus

Aktualitātes

Aicina atsaukties retas iedzimtas tīklenes distrofijas pacientus

Pacienti, kam klīniski vai ģenētiski diagnosticēta reta tīklenes distrofija: pigmentozais retinīts (Retinitis pigmentosa) vai Lēbera kongenitālā amouroze (Leber congential amourosis), līdz 20. jūlijam aicināti pieteikties iespējamai dalībai starptautiskā projektā, kas palīdzēs uzzināt savas acu slimības ģenētisko izsaucēju vai tā variantus.

Ģenētiskās slimības izsaucēja pēc iespējas precīza zināšana dod iespēju pretendēt uz piedalīšanos citos tālākos pētījumos par reto acu slimību ārstēšanu un rehabilitāciju.

Pieteikties var:

Pacienti ar atbilstošajām diagnozēm tiks aicināti uz konsultāciju, līdzi ņemot ārstējošā oftalmologa slēdzienu, kur minēta pacienta slimība un izmeklējumi, kas klīniski pamato pigmentozā retinīta ( RP) un Lēbera kongenitālās amourozes (LCA) klīnisko diagnozi (redzes lauki, ERG, OCT, u.tml.).

Pieteikšanos dalībai projektā Latvijā koordinē ERN-EYE Latvija. Vairāk par ERN-EYE (Eiropas references tīkls, kas veltīts reto acu slimību pētniecībai, aprūpei un ārstniecībai) iespējams uzzināt viņu tīkmekļvietnē https://www.ern-eye.eu/