Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Aicinām pieteikties bezmaksas nodarbībām "Man ir tīri zobi!"

Aktualitātes

Aicinām pieteikties bezmaksas nodarbībām "Man ir tīri zobi!"

Veselības ministrija uzsāk pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem programmu zobu, mutes veselības veicināšanai


2018. gadā LR Veselības ministrija uzsāk īstenot “Programmu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Latvijā par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem”. Programmas mērķis ir veicināt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu mutes dobuma un zobu veselību, to saistot ar uztura paradumu ietekmi, kā arī motivējot pareizi un regulāri tīrīt zobus. Projekta ietvaros tiks novadītas 1200 bezmaksas nodarbības visā Latvijā. Mērķauditorija ir pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi no 4 gadu vecuma un 1. – 2. klašu izglītojamie, tai skaitā izglītojamie ar īpašām vajadzībām. Īpaši aicinām nodarbībām pieteikties tās izglītības iestādes, kuras apmeklē bērni ar redzes, dzirdes, garīgās attīstības traucējumiem vai invaliditāti.

 

Nodarbības laikā uzsvars tiks likts uz šādām tēmām:

 • Kādi ir veselīga uztura pamatprincipi, kas jāievēro ikdienā?

 • Kādi produkti kaitē zobiņiem un kas ir veselīgas uzkodas?

 • Pareiza zobu kopšana.

   

  Pēc nodarbības bērni saņems zobu suku, dvielīti, kā arī informatīvus materiālus par pareizu mutes dobuma un zobu kopšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem – Krāsojamo uzdevumu grāmatu, kalendāru, uzlīmes, diplomu, kas pielāgots atbilstoši bērnu vecumam un vajadzībām. Bērni – redzes invalīdi saņems speciāli pielāgotu zobu suku, 3D zobu sukas turētāju (izmantojams ilgstoši, liekot iekšā jaunas zobu sukas), dvielīti, kā arī informatīvos materiālus par pareizu mutes dobuma un zobu kopšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem – Uzdevumu grāmatu, kalendāru, diplomu braila rakstā, uzlīmes, kā arī audio uzdevumu grāmatu.

   

  “Programma pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Latvijā par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem” tiek īstenota un finansēta Eiropas Sociālā fonda projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Id.Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros un tā ilgs līdz 2018. gada decembrim.

   

  Lai pieteiktos nodarbībām, lūdzu sūtīt pieteikumu elektroniskā veidā uz e-pasta adresi projekts@tirizobi.lv, norādot:

  - mācību iestādes nosaukumu, adresi,

  - kontaktpersonu (e-pasta adrese, tālruņa nr.),

  - grupiņu (klašu) skaitu atbilstoši vecumposmam, kopējo bērnu skaitu, kuri plānoti dalībai katrā nodarbībā, norādot cik no tiem ir bērni – redzes invalīdi,

  - vai ir mazākumtautības vai bilingvālas grupiņas.

  Kā arī pievienojot bērnu, kuri piedalīsies nodarbībā, sarakstu, iekļaujot katra bērna vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu, mēnesi, gadu.