Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Aktuāla informācija "Swedbank" klientiem

Aktualitātes

Informācija par kodu karšu migrāciju

 

Līdz ar stingrākām ES prasībām* attiecībā uz klientu digitālu autentifikāciju šī gada 9. septembrī Swedbank pārtrauks kodu karšu izmantošanu. Lai novērstu risku, ka daļa klientu nokavē slēgšanas brīdi, aicinām laikus nomainīt kodu karti pret citu sev piemērotu autentifikācijas līdzekli. Tāpat lūdzam ņemt vērā, ka no šī gada sākuma pakāpeniski tiek ieviesti kodu karšu lietošanas ierobežojumi. No 7.marta ar kodu karti vienas dienas ietvaros var apstiprināt maksājumus par kopējo summu līdz 50 eiro, bet no 6.jūnija ar kodu kari varēs pārskaitīt vien 20 eiro dienā. Kā arī no 1. aprīļa ar Swedbank kodu karti nevarēs apstiprināt arī daļu internetā veikto pirkumu. Kodu kartēm piedāvājam divas alternatīvas – Smart-ID vai kodu kalkulatorus, kas pieejami dažāda veida.

Smart-ID 

Bezmaksas lietotne, īpaši piemērota viedtālruņu īpašniekiem. iOS vai Android ierīču īpašnieki to var lejupielādēt un aktivizēt ar esošo kodu karti vai citu autentifikācijas līdzekli paši vai arī ar klientu konsultanta palīdzību jebkurā Swedbank pilna servisa filiālē, līdzi ņemot pasi vai eID karti.

Kā patstāvīgi izveidot Smart-ID kontu?

1. Lejupielādē Smart-ID lietotni savā viedierīcē (telefonā vai planšetē):

  • Google Play – Android operētājsistēmu telefoniem
  • App Store – iOS operētājsistēmu telefoniem

2. Kad Smart-ID lietotne ir lejupielādēta, atver to, lai sāktu reģistrāciju.

3. Sākot reģistrāciju, ir jāseko procesa soļiem lietotnē, bet pirms tam viedierīces uzstādījumos ir jāieslēdz balss funkcija (piemēram, iOS ierīcēs to var izdarīt: SETTINGS->General->Accessibility->VoiceOver)

Kodu kalkulators (pieejami vairāki veidi)

DP260 - neliela ierīce (6cm) melnā krāsā, ko piedāvājam visiem klientiem. Salīdzinoši mazi cipari, kas parādās ekrānā. Klientiem ar redzes traucējumiem varētu būt neērti lietojams. Nav audio funkcijas. Ir pieejami visās filiālēs, var saņemt uzreiz, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pasi vai eID karti).
Vienreizēja kalkulatora izsniegšanas maksa: standarta cena kodu karšu migrācijas laikā 6.00 EUR. Jauniešiem līdz 18 g.v. un senioriem virs 65 g.v. – 2.00 EUR, klientiem ar 1. un 2. grupas invaliditāti bez maksas.

DP300C – liela izmēra kalkulators (13 cm) ar lielām pogām un lielāku ekrānu, īpaši piemērots gados vecākiem klientiem un klientiem ar redzes traucējumiem. Nav audio funkcijas. Būs pieejams filiālēs no aprīļa.  Šobrīd var pieteikt tā saņemšanu klienta izvēlētā filiālē, nosūtot bankas ziņojumu internetbankā vai zvanot uz informatīvo tālruni 67444444. Izsniegšanu nodrošināsim aprīlī, ar klientiem individuāli vienojoties par ērtu saņemšanas laiku.
Vienreizēja kalkulatora izsniegšanas maksa: senioriem virs 65 g.v. – 2.00 EUR, klientiem ar 1. un 2. grupas invaliditāti bez maksas.

DP301CV - liela izmēra kalkulators (13 cm) ar lielām pogām, lielāku ekrānu un audio funkciju. Īpaši piemērots neredzīgiem klientiem. Būs pieejams filiālēs no aprīļa.  Šobrīd var pieteikt tā saņemšanai klienta izvēlētā filiālē, nosūtot bankas ziņojumu internetbankā vai zvanot uz informatīvo tālruni 67444444. Izsniegšanu nodrošināsim aprīlī, ar klientiem individuāli vienojoties par ērtu saņemšanas laiku.
Vienreizēja kalkulatora izsniegšanas maksa: neredzīgiem klientiem 2.00 EUR.

Ja klientam ir nepieciešama padziļināta konsultācija, atgādinām par iespēju ieplānot tikšanos ar speciālistu sev ērtā laikā, iepriekš piesakoties internetbankā.

 

*2019. gada 14. septembrī stājas spēkā Eiropas Komisijas Deleģētā regula 2018/389 attiecībā uz tehniskajiem standartiem par drošu lietotāja autentificēšanu.