Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Aprīlis- publicitātes mēnesis projektā "Proti un Dari"

Aktualitātes

Aprīlis- publicitātes mēnesis projektā "Proti un Dari"
Foto: Liene Šternberga

Lai iekustinātu pavasari un pastāstītu citiem par pieredzēto projekta PROTI un DARI īstenošanā , projekta PROTI un DARI komanda ir nolēmuši APRĪLI pasludināt par publicitātes mēnesi.

Tā galvenie uzdevumi ir informēt sabiedrību par projektā piedzīvoto, tai skaitā  aktivitātēm, iesaistīto atbalsta pakalpojumu sniedzēju, programmu vadītāju un mentoru pieredzi, jauniešu ieguvumiem, rezultātiem, kā arī  izplatīt  jaunu informāciju interneta vietnēs, lai piesaistītu jauniešus, kam varētu būt noderīga dalība projektā.
Mūsu projekta pirmais varonis ir Antons Sņegovs. Viņa mentore Liene Šternberga par Antonu teic tā:

Antons ir lielisks piemērs tam, ka dzīve ir tāda kāda ir mūsu attieksme pret to. Dzīvespriecīgāku cilvēku par Antonu līdz šim neesmu satikusi un diez vai kādreiz satikšu. Lai gan puisis ir pilnībā neredzīgs, viņš dzīvi tver uz visiem 100! Antonam ir atvērts skatījums uz nezināmo, viņš nekad nebaidās izmēģināt kaut ko jaunu. Antona zinātkārei nav robežu un viņš nepalaidīs garām iespēju uzdot kādu jautājumu par nodarbību tēmu vai iestarpināt kādu komentāru pilnībā ārpus konteksta. Tāds ir Antons- nepārspējami aktīvs, runātkārs, daudzpusīgs un drosmīgs.

Apspriežot “Proti un dari” projekta nodarbības, Antons min, ka atmiņā vislabāk palikušas noderīgās tiflotehnikas nodarbības, kurās varēja mācīties braila rindas, rokdarbu praktizēšana, Ziemassvētku eglītes pasēdēšana, praktiskās dramaturģijas lekcijas kā arī veselīgā uztura lekcijas, kas vainagojušās ar panākumiem-Antons (kad sanāk J) dzer tēju bez cukura. Kopīgo lekciju un praktisko nodarbību laikā tika apgūtas socializēšanās prasmes un attīstīta domāšana, kas protams nav izmērāms, taču ir novērojams progress savstarpējā komunikācijā.

Pēc kopīgi pavadītas dienas ar Antona ģimeni, tika izdarīti secinājumi, ka Antons diez vai kādreiz strādās kādu darbu, kas prasa regulāru došanos ārpus mājas un pienākumu izpildi vairāku stundu garumā. Antons ir apguvis orientēšanos savā piemājas apkārtnē, taču ārpus tās būtu nepieciešams pavadonis. Tā kā Antonam sirdij tuva ir mūzika un viņš dzied 4 koros, viņa dienas ir piesātinātas ar dziedāšanas mēģinājumiem kā arī koncertiem un tas prasa gan laiku, gan enerģiju. Tā kā Antons mājās spēlē sintezatoru un pats komponē dziesmu aranžējumus, projekta “Proti un dari” ietvaros Antons papildina jau esošās zināšanas un apgūst pareizu klavierspēles tehniku pie privātskolotājas. Klavierpēles nodarbības ir līdz šim lielākais praktiskais ieguvums, ko Antons ļoti iespējams var izmantot nākotnē.