Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Ar bitēm nekad neko nevar zināt

Aktualitātes

Ar bitēm nekad neko nevar zināt

Strazdumuižas ciemata teritorijā uz pagaidu laiku ir izvietoti vairāki bišu stropi. Dravnieks Jānis Eihvalds izvietojis savus bišu stropus tieši pie Strazdumuižas parka soliņiem, kur apkārt aug kuplas kļavas. Tieši kļavu medus ir ļoti īpašs un samērā rets. Ņemot vērā, ka šī apkārtne ir ar salīdzinoši mierīgu satiksmi, samazinātu cilvēku plūsmu, nebija šaubu, ka stropu uzstādīšanai šī ir ļoti laba vieta.

Ik gadu Rīgas pilsētā tiek ievesti desmit tūkstoši stropu. Lai stropus  varētu novietot publiskā  zonā,  tie jāizvieto ne tuvāk par divdesmit pieciem metriem no dzīvojamājam mājām, kas šajā gadījumā ir pat ar krietnu uzviju. Tāpat dravnieks ir Biškopības asociācijas biedrs un viņa darbība reģistrēta Pārtikas un veterinārajā dienestā. Ar Rīgas pašvaldības policiju LNB Centrālā valde ir veikusi visus nepieciešamos saskaņošanas darbus. Apkārt stropiem ir apvilkta brīdinošā lenta, lai neredzīgs cilvēks brīdī, kad apmaldās, neuzskrien virsū stropiem. Tāpat šī lente redzīgajiem cilvēkiem darbojas kā informatīvs signāls.

Lūgums Strazdumuižas ciemata un tā apkārtnes iedzīvotājiem būt saprotošiem un cienīt dravnieka darbu. Vecākiem ar bērniem pašiem jāpieskata savas atvases, lai nerastos pārgalvīgas situācijas.

Jānis Eihvalds pateicībā par iespēju izvietot savas bišu saimes Strazdumuižas ciematā, rudens sezonā piedāvā nolasīt lekciju par biškopību, kas būtu ļoti noderīga mūsu iedzīvotājiem.