Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Atskats uz 2018. gada aktivitātēm teritoriālajās organizācijās

Aktualitātes

Atskats uz 2018. gada aktivitātēm  teritoriālajās organizācijās
Iesākoties 2019. gadam, vēlamies padalīties ar 2018. gada aktivitātēm teritoriālajās organizācijās. 

BALVI 

2018 gads bija pasākumiem un sasniegumiem bagāts!

Gads iesākās ar Uno ceļojošā kausa izcīņu, kur Balvu TO ieguva 1. vietu.

Februārī Alūksnes šoudauna spēlētāji viesojās Kaļiņingradā,  kur piedalījās atklātās šoudauna sacensībās un vērtīgu guva pieredzi.

Vasara mums pagāja pļavu smaržu ieskauta, jo piedalījāmies projektā "Rīgā braucu dižoties", kura ietvaros veidojām paklājus no augiem. Projekta aktivitāšu laikā tika no jauna iepazītās sen zināmās un nepelnīti aizmirstās mūsu vietējās zālītes un dažādi augi.
Jūnija sākumā apmeklējām Latvijas Brīvdabas muzeju etnogrāfiskā gadatirgus laikā, kur bija iespēja aplūkot dažnedažādus meistaru darinājumus. Pa ceļam uz mājām iegriezāmies Ieriķu dzirnavās, izejot tur iekārtoto dabas taku.

Pašā vasaras pilnbriedā jūlijā devāmies ciemos pie mākslinieka un dabas drauga Zigmunda Lauriņa, kur bija brīnišķīga iespēja mieloties ar avenēm un zaļajiem kokteiļiem!

Augustā Alūksnes novadā, Alsviķos, organizējām 3 šoudauna posmu, kurā piedalījās 21 spēlētājs.

Rudenī vedām uz Rīgu dižoties vasarā izveidotos augu paklājus, piesmaržinot Strazdumuižas kluba telpas.

Novembrī ar izklaidējoši izglītojošu spēli svinējām mūsu mīļās Latvijas simtgadi.

Un jau atkal klāt bija decembris ar Ziemassvētkiem, piparkūku smaržu un egles zaļumu, 
Nemanot bija piezadzies gada noslēgums, bet vēl bija jāuzspēj īstenot ieceri kuru auklējām visu gadu.

Decembra sākumā saņēmām pozitīvu atbildi no JokerLTD labdarības fonda, kurš apstiprināja projekta pieteikumu par adāmmašīnas iegādi, un starp-svētku īsajās darba dienās adāmmašīna jau ieradās Alūksnes VO telpās. Tieši tur nu jau 2019 gadā būs iespēja apgūt tās noslēpumus!

Šoreiz tiešām no sirds var teikt, ka gads ir pavadīts saturīgi un veiksmīgi! 
Paldies ik vienam kurš mūs atbalstīja pagājušajā gadā!

Balvu TO valde 


DAUGAVPILS

2018.gads LNB Daugavpils TO bija aktīvs un pasākumiem bagāts. Tika apmeklēti dažādi kultūras pasākumi, kā arī paši TO biedri piedalījās pasākumos un citās aktivitātēs. 
Kopā ar biedriem tika apmeklēts Daugavpils pilsētas 743.gadadienas koncerts, Lieldienu un Jaungada pasākumi.  Kā arī ar projekta „Rīgā braucu dižoties” dalībniekiem braucām uz Strazdumuižas klubu Rīgā ar savu koncertprogrammu, kura tika sagatavota piecu mēnešu laikā. Dziedājām  patriotiskas latviešu dziesmas, tā pierādot, ka caur mūziku var iemācīties latviešu valodu, vajag tikai vēlēties. 2018.gadā tika svinēta arī Daugavpils TO 60.gadadiena ar vērienīgām svinībām, kā arī bija iespēja izrādīt mūsu biedru brīnišķīgos rokdarbus plašākai publikai.

Tāpat 2018.gadā trīs reizes tika organizēta tiflotehnikas izsniegšana, redzes invalīdu tikšanās ar sociālo lietu pārvaldes darbiniekiem un ceļu policiju. Turpinājās arī sadarbība ar firmu „Rīcība”, kas nodrošināja divas produktu pakas mēnesī. Palīdzējām saviem biedriem aizpildīt materiālo pabalstu deklarācijas.

Vēlamies teikt paldies visiem mūsu biedriem un atbalstītājiem par laipnību un palīdzību!

Daugavpils TO valde

JŪRMALA

Jūrmalas TO biedri 2018.gadā aktīvi uzlaboja savu veselību, piedaloties dažādās fiziskās aktivitātēs. 
Pateicoties Jūrmalas domes projektam, mūsu biedri apmeklēja piecas ūdens vingrošanas nodarbības viesnīcā „Baltic beach” bez maksas.
Eiropas projekta ietvaros  bija iespēja peldēties jūrā speciālista uzraudzībā un braukt ar riteņiem - trīsriteni un tandēmriteni, ko cilvēki aktīvi arī izmantoja.
Sadarbībā ar „Sarkanais Krusts”piedāvāto projektu cilvēki ar redzes invaliditāti iepazinās ar shat dauna spēli.

 15 mūsu biedri piedalījās VAS „Latvijas valsts meži” projektā „Rīgā braucu dižoties”, kurā papildinājām zināšanas par kulinārijas mākslu. Mūsu izmēģinātās receptes publicējām LNB mājas lapā, lai arī citi cilvēki iepazītos ar mūsu kārumiem.
Tika rīkotas ekskursijas uz Rododendru dārzu un Ķemeru purvu. Gada nogalē viss padarītais tika apspriests draudzīgā Ziemassvētku pasākumā. 

Paldies visiem mūsu atbalstītājiem un sadarbības partneriem! 

Jūrmalas TO valde

RĒZEKNE

Rēzeknē 2018. gads tika pavadīts ar jau ierastām ikgadējām aktivitātēm, gan jauniem un aizraujošiem pasākumiem un piedzīvojumiem. 
Kā jau katru gadu, arī 2018. gadā organizējām ekskursija pa Latviju,
Vasarā piedalījāmies Rēzeknes pilsētas sporta spēlēs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kur bijām vislielākā komanda, kopumā 60 redzes invalīdi. 
Kā jau katru gadu 15.oktobrī organizējām Baltā spieķa dienu, rīkojot atvērto durvju dienu un informāciju par to publicējot reģionālajā presē. 
Starptautiskajā invalīdu dienā, decembrī,  ar savu folkloras ansambļa programmu piedalāmies pilsētas rīkotajā lielkoncertā   Vēstniecībā “Gors .

Ik mēnesi apmeklējam   koncertus un pasākumus  “Gorā”un  teātrī  ”Joriks”.  Viszīmīgākais pasākuma apmeklējums “Gorā”bija “Holande svin Latviju” veltīts Rēzeknei un Latvijai.

Gada beigās ap  100 mūsu biedru piedalījās Ziemassvētku pasākumā.

2018.gadā piedalījāmies arī LNB Centrālās valdes  organizētajos projektos:  ar latgaliešu  dziesmām projektā “Rīgā braucu  dižoties”,  jauniešu projektā “Proti un dari” kā  Latvijas un Lietuvas  projektā “Saruna klusumā un tumsā “ dalībnieku atlasē. 
Jaunieši izmantoja  iespēju piedalīties jauniešu nometnē,  projekta “Jaunu sociālo pakalpojumu ieviešana  cilvēkiem ar redzes traucējumiem” ietvaros. 

Rēzeknes TO valde 

RĪGA 

Rīgas pilsētas teritoriālā organizācija ir pavadījusi aktīvu un interesantu 2018.gadu. 
Janvārī, projekta „Draugs draugam Strazdumuižā” ietvaros, sadarbībā ar Juglas vidusskolas sākumskolas atbalstu, rīkojām sporta dienu. Pavasarī iesaistījāmies projektos „Zaļākai Rīgai” un ”Rīgā braucu dižoties”. Šajos projektos bija ļoti interesantas nodarbības un lekcijas. Iegūtās zināšanas un prasmes ikdienā tagad izmanto daudzi no projektu dalībniekiem. 
Decembrī ar LNB RC un LNSS atbalstu rīkojām jau otro „Spēka turnīru”, kurš šogad priecēja ar kuplāku dalībnieku skaitu, īpaši dāmu konkurencē.  
Mūsu biedriem bija iespējas bez maksas apmeklēt arī M. Čehova Rīgas Krievu Teātra izrādes.

Sadarbībā ar Rīgas Centrālās bibliotēkas filiāli „Strazds”  organizējām mūsu biedru rokdarbu izstādi, kā arī mākslinieka A.Kišiņevska grafikas miniatūru personālizstādi. Ar saviem rokdarbiem piedalījāmies Ziemassvētku tirdziņā RDZ, šo iespēju mums piedāvāja Latvijas Pensionāru Federācija, ar ko esam uzsākuši ciešu un veiksmīgu sadarbību. 

Oktobrī aicinājām savus biedrus ar ģimenēm un draugiem uz „Rudens balli”.

Ikdienā RPTO telpās notiek rokdarbu , angļu sarunvalodas un latviešu sarunvalodas nodarbības. Gan telefoniski, gan klātienē esam meklējuši atbildes uz visdažādākajiem mūsu biedru jautājumiem, kā arī tika meklēti risinājumi dažādām problēmām un neskaidrībām. Atbildes ir meklētas - Rīgas sociālajā dienestā, Rīgas Domes Finansu Departamentā, VSAA, PMLP, Advokatūras padomē, Valsts valodas centrā u.c.

 Par atbalstu sirsnīgi pateicamies kosmētikas ražotāja firmas „STENDERS” kolektīvam!

 Par sadarbību 2018.gadā pateicamies arī VSAC”Rīga” filiāles”Jugla” kolektīvam un klientiem.

 

LNB RPTO valde