Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Atskats uz Strazdumuižas ciemata svētkiem 2018

Aktualitātes

Atskats uz Strazdumuižas ciemata svētkiem 2018
Foto: Sandra Smona

Š.g.17.augusta vakarā tika svinēti krāšņi Strazdumuižas ciemata svētki. Vakaru atklāja atraktīvie pasākuma vadītāji Anastasija Pereļota un Kaspars Riekstiņš, kuri veiksmīgi bija iejutušies muižnieku Pihlavu dzimtas tēlos, tā liekot klātesošajiem atgriezties tālajā pagātnē, kad tika dibināts  Strazdumuižas ciemats gleznainā Juglas ezera krastā. Vakars skanīgi iesākās ar Strazdumuižas mākslinieku sirsnīgu koncertprogrammu. Tajā uzstājās vokāli instrumentālais ansamblis „Epsilons”, sieviešu vokālais ansamblis „Rudens Roze”, vīru vokālais ansamblis „Senozols”, jauniešu vokālais ansamblis „Pavasara brīnumputni”, Strazdumuižas pūtēju orķestris, muzikālā apvienība „Dziesmu labirints” un viesmākslinieki VEF kultūras pils vokāli instrumentālais ansamblis „Kaleido”. Muzikālo priekšnesumu papildināja arī Strazdumuižas drāmas un dzejas teātra aktieri ar vietējo dzejnieku dzeju. Lai svētki būtu svinīgāki, kā ik gadu tika sveikti Strazdumuižas jaundzimušie un godināti arī seniori- jubilāri virs 80 gadiem, kā arī netika aizmirsti mūsu iedzīvotāji, kuri ar savu neatlaidīgo darbu ir dzīvē sasnieguši panākumus dažādās jomās. Paralēli svētku koncertam darbojās arī  atrakcijas gan bērniem un aktivitātes pieaugušajiem. Mākslas cienītāji varēja vērot māksliniekus Aleksandru Kišiņevski  un Māri Subaču viņu darbā un sirsnīgi patērzēt ar viņiem. Muižas verandā bija izstādīti informatīvie un foto stendi ar Strazdumuižas ievērojamāko cilvēku dzīves gājumiem un viņu sasniegumiem  par kuriem plašāka sabiedrība nemaz nebija informēta. Tāpēc mēs varam lepoties, ka starp mums ir dzīvojušas šīs personības – Aivars Lorencs, Arnolds Skride, Arveds Mihelsons, Edgars Runga, Imants Ozols, Laimonis Vutkevičs, Staņislavs Miklaševičs un Voldemārs Sulainis. Azartiskākie ciemata svētku apmeklētāji aktīvi iesaistījās zābaka mešanas sacensībās, bija jauki noskatīties, ka tajās iesaistījās paši mazākie svētku apmeklētāji, kuru augums nepārsniedza zābaka lielumu. Cilvēki, kuri vēlējās sajusties kā filmas „Vella kalpi” varoņi, varēja piedalīties zirņu ēšanas un kvasa dzeršanas ātrsacensībās. Arī mazajiem svētku apmeklētājiem bija ko darīt. Visu vakaru bija pieejamas piepūšamās atrakcijas „Sala”, bet, ja pagura no lielās lēkāšanas, varēja bērnu radošajās darbnīcās „Mazā bilžu rāmītī” izgatavot sev par piemiņu fotorāmīti ar savu fotogrāfiju.

 Un, kad sāka darboties SIA „Laboratorium” zinātnisko eksperimentu stends ar dažādiem izmēģinājumu eksperimentiem, tad atlika tik pasmaidīt par bērnu ovācijām un neviltotajām emocijām.

Šos neatkārtojamos ciemata svētkus noslēdza balle ar muzikālo apvienību „Ballīšu orķestris”, kuras mūzika lika ikvienam apmeklētājam dejot līdzi jautros deju ritmos.

Paldies visiem dziedātājiem, drāmas un teātra aktieriem, mūziķiem, grupām un citiem māksliniekiem, kuri pielika savu izdomas kripatiņu un ziedoja savu laiku, lai mēs kopā varētu radīt  lielo un krāsaino svētku „bildi”. Paldies mūsu atbalstītājiem, ka kopā ar Jums varējām iepriecināt svētku apmeklētājus. Un Taču visvislielākais paldies Strazdumuižas ciemata svētku apmeklētājiem – radiem, draugiem, kaimiņiem, bērniem un senioriem, paziņām - par atbalstu, izdomu, izturību, atsaucību un vēlmi radīt svētkus pašiem sev. Kopā mums izdevās!

 

Sirsnīgā pateicībā – LNB „Strazdumuižas ciemata svētki 2018” darba grupa    

Rakstu sagatavoja Aija Sabale

Fotogalerija