Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Audio sajūtu izrāde “Grāmata Zīme”

Aktualitātes

Audio sajūtu izrāde “Grāmata Zīme”
No 18. augusta Ģertrūdes ielas teātris aicina skatītājus piedzīvot sajūtu teātra audio izrādi “Grāmata Zīme”, ko pēc biļetes iegādes jebkurā laikā iespējams noklausīties Ģertrūdes ielas teātra mājaslapā www.git.lv. Izrādes “Grāmata Zīme” audio versija tapusi VKKF mērķprogrammas “KultūrElpa” ietvaros, kuras viena no prioritātēm ir kultūras pieejamības veicināšana cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, tāpēc ĢIT audio izrādes “Grāmata Zīme” un “Jums ir apdegušas ausis” Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lietotājiem pieejamas bez maksas.

Kad Latvija 1940. gadā iestājās PSRS sastāvā, Latvijas PSR Tautas komisariāts pieņēma likumu par LPSR Galveno Literatūras pārvaldi – tika apturēti visi periodiskie izdevumi, sākās aizliegto grāmatu saraksta sastādīšana un bibliotēku fondu iznīcināšana. Grāmatas dedzināja, skaldīja kā malku, samala makulatūrā... Taču cilvēki aizliegtās grāmatas slēpa tādās vietās, kur neviens neiedomātos meklēt – saldētavā, bēniņos, sviesta pikucī, citu grāmatu vākos, pieliekamajos kambaros, drēbju kaudzē, raka zemē. Sajūtu teātra audio izrādē “Grāmata Zīme” atmiņu stāsti saplūst ar aizliegto autoru literārajiem tekstiem, ļaujot skatītājiem caur skaņu pasauli izdzīvot kādas ģimenes likteni 20. gadsimta 70. gados.

Radošā komanda:
Audio izrādes autores: Ieva Džindža un Liena Šmukste;
Izrādes režisore: Liena Šmukste;
Skaņu režisors: Kārlis Gliks;
Skaņu režisora asistents: Normunds Balodis;
Izrādi ieskaņoja: Maija Arvena, Dārta Belova, Ieva Džindža, Emīls Krūmiņš, Jana Ļisova, Andis Strods, Liena Šmukste;
Stāstus ierunāja: Normunds Balodis, Dina Beināre, Astrīda Cīrule, Kārlis Gliks, Maija Pavlova, Jevgēņija Šermeņeva, Vilnis Vācietis;
Producents: Ģertrūdes ielas teātris.

Savukārt pagājušajā sezonā tapusī audio sajūtu izrāde “Jums ir apdegušas ausis” veidota kā audiāls piedzīvojums laikā, kad pandēmijas iespaidā fiziska ceļošana bija liegta. Sajūtu teātra pamatā ir skatītāja iztēles un maņu – dzirdes, taustes, garšas, ožas un redzes – darbināšana, “Jums ir apdegušas ausis” fokusējas uz dzirdi kā galveno maņu sajūtu pārraidīšanai, izmantojot ASMR un metodi un binaurālās skaņas iespējas.

Radošā komanda:
Režija: Liena Šmukste | Atskaņo: Ieva Džindža, Jana Ļisova, Andis Strods, Liena Šmukste;
Mikrofona operators, skaņas ieraksts: Normunds Balodis;
Audio vides foni: Gustavs Lociks, Dirty Deal Audio;
Stāsts: Anete Konste;
Producents: Ģertrūdes ielas teātris.


Izrādes “Grāmata Zīme” un “Jums ir apdegušas ausis” tapušas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finasiālu atbalstu.