Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Audiogrāmatu lejupielādes servisa sistēma ''BALSS''

Aktualitātes

Audiogrāmatu lejupielādes servisa sistēma ''BALSS''
Latvijas Neredzīgo bibliotēka (LNerB) paplašinājusi savu pakalpojumu klāstu – cilvēkiem ar lasīšanas grūtībām pieejama bibliotēkas audiogrāmatu lejupielādes servisa sistēma BALSS. Tas ir jauns pakalpojums, kas reģistrētam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas
lasītājam, kuram nepieciešama informācija audio formātā, ļauj jebkurā sev ērtā laikā ātri un viegli lejupielādēt bibliotēkas krājumā esošās audiogrāmatas.


Bibliotēkas krājumu veido izdevumi parastajā iespieddrukā un pielāgotā formātā: audioformātā, palielinātā drukā un Braila rakstā. Audiogrāmatas pieejamas MP3 formātā kompaktdiskos un zibatmiņās.

 Pielāgoto literatūru var saņemt:

  • neredzīga persona;
  • persona ar redzes traucējumiem, kuru dēļ nespēj lasīt rakstu darbus parastajā drukā;
  • persona ar citādām lasīšanas grūtībām, kuru dēļ nespēj lasīt rakstu darbus līdzvērtīgi personām bez šādiem traucējumiem (cilvēki ar disleksiju u.c.);
  • persona, kura fizisku traucējumu dēļ nespēj noturēt grāmatu, rīkoties ar to, fokusēt skatienu vai kustināt acis tādā mērā, kāds tas parasti būtu nepieciešams lasīšanai.

Bibliotēkā regulāri tiek iepirktas jaunākās grāmatas, periodiskie izdevumi, mūzikas ieraksti un filmas.Bibliotēka ieskaņo un iepērk audiogrāmatas, reproducē grāmatas Braila rakstā un palielinātā drukā, tā nodrošinot pieeju informācijai personām, kas nevar lasīt parasto iespiedrakstu.

Informāciju par bibliotēkas grāmatu jaunumiem iespējams uzzināt bibliotēkas mājaslapā, sociālajos tīklos un bibliotēkas sagatavotajā informatīvajā izdevumā “Gaisma”.

https://neredzigobiblioteka.lv/
https://www.facebook.com/LNerB