Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Balvu teritoriālā organizācija apgūst darbu ar adāmmašīnu

Aktualitātes

Balvu teritoriālā organizācija apgūst darbu ar adāmmašīnu

Latvijas Neredzīgo biedrības Alūksnes vietējā organizācijā notiek čakla rosība, biedriem apgūstot nesen iegādāto adāmmašīnu, kuras iegādi atbalstija Joker LDT labdarības fonds.

Jau kopš janvāra sākuma adāmmašīna ir uzstādīta un pieejama Alūksnes novada Sabiedrības centrā, šobrīd Alūksnes un Apes novada fonda telpās Dārza ielā 8 Alūksnē.

Lai apgūtu iespējas, ko piedāvā adāmmašīna, ir jāapbruņojas ar pamatīgu pacietības devu, jo, kā jau viss jaunais un nezināmais, prasa daudz laika un pacietības. Alūksnes vietējās organizācijas vadītājai  Lindai Bumbierei ir jāsaka sirsnīgu paldies Margrietai Bizjukovai un Vinetai Vanagai par palīdzību un atbalstu mašīnadīšanas pamatu apgūšanai, jo bez šīs palīdzības būtu grūti iztikt.

Adāmmašīna kā jau ikviena tehniska iekārta prasa precizitāti un zināšanas, apgūt ko un kā darīt visvieglāk ir tad, kad zinošs cilvēks ir blakus, kurš redz kas tiek darīts pareizi un kas nē.

7. februārī Alūksnē ieradās Latvijas Neredzīgo biedrības biedri no Balviem, lai iepazītos ar adāmmašīnu un tās darbības principiem. Grūtākais process adot ir valdziņu uzmešana uz adatām un adijuma nobeigšana, pie tā vēl jāievingrina roku. Adīšanas process raisīja interesi Balvu biedros, kā stumdot karieti turp un atpakaļ rodas rakstains adījums. Iesaistītie cilvēki ar redzes traucējumiem no Alūksnes un Balviem atzina, ka viss ir izdarāms neskatoties uz to, ka ir nepieciešams vairāk laika kā citiem un protams arī bez iemaņām un pacietības neiztikt.

Taču visi ir apņēmušies nākamo ziemu sagaidīt ar pašu adītām šallēm, cimdiem, zeķēm un cepurēm, kas sildīs gan pašus, gan sirdis ar labi paveikta darba apziņu!

Linda Bumbiere izsaka pateicību Latvijas Neredzīgo biedrības Balvu un  Alūksnes teritoriālās organizācijas vārdā Joker LTD labdarības fondam par sniegto finansiālo atbalstu adāmmašīnas iegādei. Tas ir liels ieguvums mūsu organizācijai, kas paver plašas iespējas sevis realizēšanai cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kuriem ir ierobežotas iespējas apgūt jaunas prasmes gan veselības, gan  ģeogrāfiskā stāvokļa dēļ. Priecājamies un lepojamies par mūsu cilvēku apņēmību un drosmi apgūt aizvien jaunas un jaunas zināšanas!

Ar siltiem sveicieniem Alūksnes vietējās organizācijas vadītāja Linda Bumbiere

Fotogalerija