Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Balvu TO ekskursija uz Rēzeknes novada Gaigalavu

Aktualitātes

Balvu TO ekskursija uz Rēzeknes novada Gaigalavu
24.augustā LNB Balvu TO bija ekskursija uz Rēzeknes novada Gaigalavu, ciemojās pie slavenajiem muzikantiem- Igauņu ģimenes. Bija iespēja aptaustīt instrumentus, klausīties to skanējumā, kā arī pašiem uzspēlēt kopā ar saimnieku. Saimnieks  Gunārs uzaicināja visus, kuri vēlās uz šmakovkas muzeju. "Redzējām un dzirdējām par šmakovkas pirmsākumiem, tās tapšanas vēsturi, kā arī nogaršojām trīs veidu šmakovku. Pa ceļam iegriezāmies Gaigalavas baznīcā. Tā bija apskates vērta!"
Ceļš turpinājās uz Dricānu svēto apustuļu Simeona un Jūdas Romas katoļu baznīcu. Tur sagaidīja pāvests Māris Laureckis. Viņš pastāstīja par baznīcas vēsturi. Apskatījām topošo draudzes māju, kurā notiks semināri un citas baznīcas aktivitātes. Dricānu svēto apustuļu Simeona un Jūdas Romas katoļu baznīcai ir veltīta dziesma, ko var atrast viņu mājas lapā.
Rēzeknē apskates vērts bija Kouču ezers. "Visbeidzot apmeklējam Balvu novada Naudaskalna RANČO "OZOLMĀJAS". Rančo piedāvā iepazīties ar tā daudzajiem iemītniekiem, pabarot, apčubināt, pakasīt aiz austiņas vai deguntiņa un kādu, varbūt, pat paņemt klēpī. Tajā var sastapt Īru Tinkeru šķirnes izcili skaistos zirgus, ponijus, garspalvainos franču ēzeļus, dažādu krāsu alpakas, vairāku šķirņu kazas un aitas ar un bez ragiem. Āfrikas strausus, pāvus un vēl ļoti daudzu putnu šķirnes, kā arī trušus, kuriem ir pašiem savs rančo.

"Diena bija emocijām pilna, pateicamies Viļakas pašvaldības pārvaldei un Balvu novada domei par šo iespēju."

Fotogalerija