Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Cilvēki ar redzes problēmām rada

Aktualitātes

Cilvēki ar redzes problēmām rada

Latvijas Neredzīgo biedrības Jūrmalas TERITORIĀLĀS ORGANIZACIJAS biedri ir aktīvi un apņēmības pilni darboties. Septembrī mājamatniecības nodarbībās pašu rokām izgatavotas puķu kastes, tapšanas procesā ir arī recepšu grāmata cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Jūrmalas iedzīvotāji ar redzes problēmām – gan vājredzīgie, gan neredzīgie – trīs mēnešus apmeklēja mājamatniecības nodarbības, kurās apguva jaunas prasmes, darbojoties ar koku un dažādiem galdniecības instrumentiem. Apbrīnas vērts un šķiet gandrīz vai neiespējami, bet cilvēki ar redzes traucējumiem darbojās ar elektrisko skrūvgriezi, lentzāģi, katram bija savs darbiņš, lai neviens nejustos atstums. Protams, bija jāiedrošina un jāpalīdz, un viss izdevās. 

Rezultātā ar neredzīgo un vājredzīgo jūrmalnieku čaklajām rokām tika izgatavotas četras skaistas puķu kastes, kuras Zinību dienas svinīgajā pasākumā tika uzdāvinātas Jūrmalas pirmskolas izglītības iestādes “Podziņa” audzēkņiem. 

“Bērni varēs tajās sēt un stādīt puķes un citus augus, mācīties tos kopt,” saka pirmsskolas izglītības iestādes “Podziņa” vadītāja Anita Auziņa.

Pēc svinīgā pasākuma, iesaistoties arī bērnudārza audzēkņu vecākiem, visi kopā risināja dažādus uzdevumus, izspēlēja spēles un gatavoja veselīgus gardumus.

Neredzīgo biedrības Jūrmalas filiāles sadarbība ar “Podziņu” sākusies pirms dažiem gadiem, un gandarījums par kopīgām aktivitātēm ir abpusējs. Neredzīgo biedrības biedri “Podziņā” ir gaidīti viesi un tiek dēvēti par draugiem.

Mājamatniecības nodarbības Latvijas Neredzīgo biedrības Jūrmalas filiāle rīkoja projektā “Nekad nepadoties!”; projektam piešķirts Jūrmalas pašvaldības līdzfinansējums iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursā sabiedrības integrācijai.

Plānotas arī citas aktivitātes: cilvēki ar redzes problēmām mācīsies gatavot dažādas uzkodas, lai paši saviem spēkiem varētu pagatavot svētku maltīti un uzklāt svētku galdu. Tapšanas procesā ir arī recepšu grāmata cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Jūrmalniekus ar redzes traucējumiem aicina pievienoties Latvijas Neredzīgo biedrības Jūrmalas filiālei un piedalīties tās rīkotajās aktivitātēs. Biedrība darbojas Kapteiņa Zolta ielā 121, tālrunis saziņai 22136368.

Avots: https://www.jurmala.lv/lv/jaunums/cilveki-ar-redzes-problemam-rada
 
SANTA SVOKA


#activecitizensfund