Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Daba zied Balvos

Aktualitātes

Daba zied Balvos
Foto: Linda Berkule

Daba zied Balvos

AS "Latvija valsts meži" finansētā projekta "Rīgā braucu dižoties" ietvaros 7. jūnijā, Latvijas Neredzīgo biedrības biedri Balvos biedrības telpās tikās ar dabas draugu un mākslinieku Zigmundu Lauriņu. Bija patīkami, ka pasniedzēja nodarbību apmeklētāju skaits bija lielāks nekā sākumā cerēts. Ar patiesu interesi visi iesaistījās diskusijās un iepazinās ar augu pozitīvajām  un ārstnieciskajām īpašībām, kurus savos darbos izmanto mākslinieks. Diskutējot uzzinājām, ka vācot zāles galvenais ir mērķis un, tādejādi ir iespēja ievākt tieši to, kas katram ir nepieciešams, atliek vienīgi noskaidrot katra auga īpašības un izvērtēt vajadzības.

Tā kā mākslinieks bija ieradies kopā ar saviem paraugiem un aužamajām stellēm, tad arī apmeklētāji izmantoja laiku, lai iepazītos ar augu aušanas tehniku, kas guva lielu atzinību un tur pat jau tapa idejas, ko kurš vēlētos mājās, pirtī, vai ārstnieciskos nolūkos. Tā kā tikšanās notika telpās, diemžēl palika daudzi neatbildēti jautājumi, tāpēc, lai vēlāk spētu radīt jaunu darbu, klātesošie vienojās, ka apmeklēs Zigmunda piemājas saimniecību jūlijā, lai ar augiem iepazītos un tos ievāktu brīvā dabā.

Balvu TO vārdā vēlamies pateikties projekta atbalstītājiem un māksliniekam personīgi par sirsnīgo sarunu un padomiem!

Rakstu sagatavoja: Linda Berkule