Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Dizaina produktu ražošana sociālajā uzņēmumā

Aktualitātes

Dizaina produktu ražošana sociālajā uzņēmumā

"Attīstības finanšu institūcijas “Altum” sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmā apstiprināts 20 tūkstošu eiro grants Sociālajam uzņēmumam “BlindArt”, kas turpinās integrēt darba tirgū cilvēkus ar redzes traucējumiem, informēja “Altum”". Šāda ziņa izskanēja dažas dienas pirms Ziemassvētkiem, kas daudzus ļoti iepriecināja. Presē un sociālajos medijos ir aprakstīts šī projekta mērķis un īstenošana, taču nedaudz vēlamies sniegt ieskatu šī projekta un produktu rašanās vēsturē.

Pirms pāris gadiem LNB īstenoja projektu "Radošais izaicinājums", kura ietvaros cilvēki ar redzes invaliditāti apguva dažādas rokdarbu tehnikas un viena no šīm tehnikām bija tieši šī te šiborī tehnika. Projekta galvenie mentori un sadarbības partneri bija Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un profesore Barbara Ābele. Ar viņu neatlaidīgu līdzdarbošanos un idejām tika radīti dažādi produktu paraugi šiborī tehnikā. Un viens no šiem produktiem bija arī pufs, ko ar "Altum" atbalstu arī sāks ražot. Pirmie, kuri šiborī tehniku iepazina un pārnesa reālos produktos, jeb konkrēti, pufos, bija LNB Cēsu TO biedri Anitas Zariņas virsvadībā. Paldies viņiem par uzņēmību un radošumu. Stūrakmeņi ir likti.

Jāteic, ka pēc projekta "Radošais izaicinājums" īstenošanas beigām biedrībai trūka zināšanu un iespēju, lai turpinātu šo dizaina produktu ražošanu, tādēļ liels prieks, ka palīgā nāca uzņēmums "BlindArt" un izrādīja iniciatīvu šo produktu tālākā virzīšanā. Ilgu laiku bija cīņa ar projekta pieteikumu "Altum" institūcijai, bet liels prieks, ka šī cīņa ir izcīnīta un reāla darbība var sākties.

Kopā ar "BlindArt" vadītāju Andru Hermani tika nolemts, ka pati produktu ražošanas darbība norisināsies tieši Strazdumuižas ciematā, kur viss ir tik pat kā ar roku aizsniedzams, vienmēr pieejama palīdzība un, galu galā telpas, kurās tiks veikta auduma sagatavošana, pieder biedrībai. Patlaban ir atlicis tik vien kā labiekārtot šīs telpas un darbs pie produktu ražošanas varēs sākties.

Uz doto brīdi projektā algotu darbu strādās 3 personas ar redzes invaliditāti 6 mēnešu garumā sākot ar janvāra mēnesi. Tālākā nākotnē plānots nodarbināt vairāk cilvēkus, taču to būtiski var ietekmēt dažādi aspekti projekta realizācijas laikā. Visu 3 darbinieku galvenais uzdevums būs sagatavot audumu šiborī tehnikā. Produktus tālāk gatavos profesionāla šuvēja. Par produktu klāstu pašlaik notiek diskusijas. Tie noteikti būs arī spilveni, bet par pārējiem vēl tiek lemts.

Ir liels prieks, ka šis produkts ir raisījis daudzu cilvēku apbrīnu un interesi, tādēļ jācer, ka mums viss izdosies. Prieks par "BlindArt" uzņēmīgumu un ticību tam, ka mūsu biedri var un grib. Darīsim lielas lietas.

Detalizētāka informācija par šo projektu lasāma www.lsm.lv mājas lapā.