Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Dzejas sacerēšanas akcija 21.marts-21.maijs

Aktualitātes

Dzejas sacerēšanas akcija 21.marts-21.maijs
Atzīmējot Pasaules dzejas dienu, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēka rīko dzejas sacerēšanas akciju "Lai blakus vienmēr drauga plecs!". Dzejas sacerēšanas akcijā aicinām piedalīties ne tikai Rēzeknes filiālbibliotēkas, bet visas Latvijas Neredzīgo bibliotēkas - visu filiāļu un bibliotēkas Rīgā lasītājus, kā arī citus akciju atbalstītājus. 

Pasākuma mērķis - popularizēt dzeju kā literatūras žanru, sekmēt bibliotēkas lietotāju intelektuālo attīstību un radošās spējas. Dzejoļu sacerēšana attīsta iztēli, asociatīvo domāšanu, koncentrēšanās spēju, uzmanības noturēšanu, attīsta prasmi daudzveidīgi pašizpausties, pilnveido literāro vārdu krājumu. Radošā rakstīšana ir arī sava veida psihoterapija. 

Draudzībai ir liela vērtība un tai ir liela nozīme mūsu dzīvē. Draugi uzlabo mūsu dzīves kvalitāti, padara mūsu dzīvi pilnīgāku. Pandēmija, kurā dzīvojam jau veselu gadu, rada arī nepārtrauktu iekšēju spriedzi. Un tieši šajā laikā drauga plecam ir būtiska un svarīga nozīme, vienalga vai draugs - cilvēks, vai suns - pavadonis, vai ābele dārzā. 

Akcija "Lai blakus vienmēr drauga plecs!" sākas 21. martā, Pasaules dzejas dienā un ilgs 2 mēnešus, līdz 21. maijam. Aicinām LNB biedrus, kas nav vienaldzīgi pret dzeju piedalīties, sacerēt savu dzejoli par akcijas tēmu un iesūtīt uz e-pasta adresi rezekne@neredzigobiblioteka.lv vai atsūtīt pa pastu LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkai, Bukmuižas ielā 20, Rēzeknē, LV-4610, vai iesniegt savā bibliotēkā (LNerB Rīgā, Balvos, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Ventspilī) klātienē. Dzejoļi var būt gan latviešu, gan krievu valodā, uzrakstīti parastā drukā vai ar roku rakstīti, vai Braila rakstā. Ja nav iespējas uzrakstīt, var būt arī ierunāti audio failā. 

Darīsim dzīvi radošāku, ar dzejas sajūtām bagātāku! Un neaizmirsīsim, ka mūsu LNerB bibliotēkās ir daudz iedvesmojošu dzejas grāmatu.