Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Golbola pieredzes apmaiņas brauciens pie Lietuvas golbola izlases

Aktualitātes

Golbola pieredzes apmaiņas brauciens pie Lietuvas golbola izlases
Foto: Agência Brasil Fotografias

Latvijas Neredzīgo Sporta savienība, Golbol attīstības programmas Latvijā ietvaros, bija deleģējusi Kasparu Biezo no 19. līdz 23. novembrim doties pieredzes apmaiņas braucienā pie Lietuvas izlases golbolā, lai iegūtu vairāk zināšanas par treniņa procesu šajā sporta veidā.

 Vienošanās par šāda brauciena iespējamību tika panākta Traķu golbola turnīrā, kurš nrisinājās no 25. līdz 28. oktobrim un tajā piedalījās mūsu jauniešu golbola komanda. Turnīra laikā tiekoties ar Lietuvas izlases treneri Šarunasu Juknu, radās doma par to, ka kāds no Latvijas varētu pievienoties Lietuvas izlases treniņiem, lai iegūtu lielāku priekšstatu par treniņu procesu golbolā.

Pieredzes apmaiņas brauciena laikā man bija iespēja piedalīties piecu Lietuvas golbola izlases treniņu novērošanā un vērtīgās pieredzes pārņemšanā. Atzīstami bija tas, ka gan treneris, gan spēlētāji labprāt dalījās ar savu bagātīgo pieredzi interesējošajos jautājumos par dažādām golbola niansēm.

Treniņu novērošanas laikā ir radies plašāks skatījums par treniņu organizēšanas procesu, izmantojamo metodiku, cikliskumu un  sportistu nepieciešamo fizisko īpašību attīstīšanu, kas būtu izmantojams golbola treniņu organizēšanā arī pie mums.

Jāsecina, ka Latvijā līdz šādu treniņu organizēšanai ir tāls un grūts ceļš ejams jo pagaidām nav ne pielāgotas vietas ne arī pietiekoši daudz cilvēku resursu, lai varētu izveidot kaut vai vienu pilnu komandu, kas pastāvīgi un sistemātiski trenētos kopā.

Latvijas Neredzīgo Sporta savienība pašlaik aktīvi darbojas, lai atdzīvinātu šo interesanto paraolimpisko sporta veidu Latvijā, kam, cerams, būs arī pozitīvs iznākums. Jau no 30. novembra līdz 1. decembrim tiks organizēti kopīgi treniņi visiem, kas ir izrādījuši interesi spēlēt golbolu Latvijā.

Kaspars Biezais