Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

IX PASAULES DIKTĀTS LATVIEŠU VALODĀ NOTIKS 14. OKTOBRĪ Latvijas Neredzīgo biedrības klubā plkst. 12:15

Aktualitātes

IX PASAULES DIKTĀTS LATVIEŠU VALODĀ NOTIKS 14. OKTOBRĪ Latvijas Neredzīgo biedrības klubā plkst. 12:15

IX PASAULES DIKTĀTS LATVIEŠU VALODĀ NOTIKS 14. OKTOBRĪ. Latvijas Neredzīgo biedrības klubā Braila ielā  4 diktātu varēs rakstīt cilvēki, kam nepieciešams lēnāks diktēšanas temps. Te varēs pievienoties cilvēki ar redzes traucējumiem, disleksiju un citiem rakstīšanas traucējumiem, kas prasa lēnāku diktēšanas tempu. 

Šogad pasaules diktāts latviešu valodā norisināsies sestdienā, 14. oktobrī, pulksten 12.15. Šī būs jau devītā diktāta norises reize,  un šogad tekstu diktātam radījis rakstnieks Māris Bērziņš, savukārt Rīgā – Latvijas Neredzīgo biedrības kluba – to diktēs Latvijas Leļļu  teātra aktrise Dace Vītola.

Šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, diktāts tiks translēts arī tiešajā ēterā Latvijas Radio 1, kur interesenti varēs pierakstīt diktātu, klausoties radio, lai vēlāk salīdzinātu savu veikumu ar oriģināltekstu. Vienlaikus diktāts tiks translēts arī Latvijas Televīzijā un tīmekļvietnē lsm.lv. Diktātam sākusies sadarbība ar Latvijas Neredzīgo biedrību un Latvijas Nedzirdīgo savienību, lai sniegtu iespēju neredzīgiem, vājredzīgiem, nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem izmēģināt savas spējas diktāta rakstīšanā. Precīzas klātienes rakstīšanas vietas tiks izziņotas turpmāko nedēļu laikā.

Pasaules diktāts latviešu valodā ir privāta iniciatīva, kuras mērķis ir attīstīt latviešu valodu un stiprināt tās saknes mūsdienu multikulturālajā vidē. Deviņu gadu laikā no neliela valodas entuziastu rīkota pasākuma tas ir izaudzis par starptautisku projektu, kurā pērn piedalījās 2000 interesentu no 29 valstīm. Katru gadu kāds no mūsdienu latviešu rakstniekiem rada aptuveni 300 vārdu tekstu, ko diktē kāds slavens latviešu aktieris. Šogad par diktāta autoru izvēlēts rakstnieks Māris Bērziņš. 

Diktāta dalībniekiem atzīmes netiek liktas, un diktātu var rakstīt, gan norādot savu vārdu, gan anonīmi, jo iniciatīvas mērķis ir sniegt iespēju ikvienam novērtēt zināšanas latviešu valodas pareizrakstībā. Labākajiem diktāta dalībniekiem tiks pasniegtas dāvanas no diktāta sadarbības partneriem. Interesenti, kuri diktātu būs rakstījuši klātienē, ar sava darba kļūdu labojumu varēs iepazīties attiecīgajās norises vietās, savukārt tie, kuri uzdevumu būs pildījuši tiešsaistē, kļūdu labojumu varēs apskatīt interneta vietnē www.raksti.org pāris mēnešu laikā pēc pasākuma norises.

Diktāta atbilstību latviešu valodas normām pārbaudīs un apstiprinās Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētniece Baiba Saulīte.

Iniciatīvu atbalsta:

Pieteikties diktātam Latvijas Neredzīgo biedrībā:
Sandra Šmaliņa
Projekti.lnb@gmail.com+37123558352

 

Papildu informācija:

Toms Sadovskis

Nodibinājuma “Pasaules valoda” valdes loceklis
+37126114785
raksti@raksti.org

#activecitizensfund