Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Izmaiņas kompensējamo zāļu/medicīnisko ierīču sarakstā

Aktualitātes

Nacionālais veselības dienests informē, ka no š.g. 1. aprīļa kompensējamo zāļu/medicīnisko ierīču sarakstā tiek iekļautas AutoSense Test glikēmijas teststrēmeles, kas paredzētas lietošanai kopā ar AutoSense Voice glikometru.
AutoSense Test glikēmijas teststrēmeles paredzētas I un II grupas redzes invalīdiem vai pacientiem, kuriem saskaņā ar acu ārsta slēdzienu redzes asums labākajā redzošajā acī < 0.08.

Insulīnatkarīgs cukura diabēts (E10.0 - E10.9) ar izrakstīšanas nosacījumu: I un II grupas redzes invalīdiem vai pacientiem, kuriem saskaņā ar acu ārsta slēdzienu redzes asums labākajā redzošajā acī < 0.08. Teststrēmeļu lietošanas biežums: 1) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 4 reizes dienā - katru dienu 4 reizes dienā; 2) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 3 reizes dienā - katru dienu 3 reizes dienā; 3) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 2 reizes dienā - katru dienu 2 reizes dienā; 4) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 1 reizi dienā - 2 reizes dienā 3 reizes nedēļā; 5) bērniem, kuri injicē insulīnu 3-4 reizes dienā - katru dienu 4 reizes dienā; 6) grūtniecēm katru dienu 4 reizes dienā grūtniecības laikā un 3 mēnešus pirms grūtniecības.

Insulīnneatkarīgs cukura diabēts (E11.0 - E11.9) ar izrakstīšanas nosacījumu: I un II grupas redzes invalīdiem vai pacientiem, kuriem saskaņā ar acu ārsta slēdzienu redzes asums labākajā redzošajā acī < 0.08. Teststrēmeļu lietošanas biežums: 1) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 4 reizes dienā - katru dienu 4 reizes dienā; 2) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 3 reizes dienā - katru dienu 3 reizes dienā; 3) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 2 reizes dienā - katru dienu 2 reizes dienā; 4) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 1 reizi dienā - 2 reizes dienā 3 reizes nedēļā; 5) bērniem, kuri injicē insulīnu 3-4 reizes dienā - katru dienu 4 reizes dienā; 6) grūtniecēm katru dienu 4 reizes dienā grūtniecības laikā un 3 mēnešus pirms grūtniecības.

Cits precizēts cukura diabēts (E13.0 - E13.9) ar izrakstīšanas nosacījumu: I un II grupas redzes invalīdiem vai pacientiem, kuriem saskaņā ar acu ārsta slēdzienu redzes asums labākajā redzošajā acī < 0.08. Teststrēmeļu lietošanas biežums: 1) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 4 reizes dienā - katru dienu 4 reizes dienā; 2) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 3 reizes dienā - katru dienu 3 reizes dienā; 3) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 2 reizes dienā - katru dienu 2 reizes dienā; 4) pieaugušiem, kuri injicē insulīnu 1 reizi dienā - 2 reizes dienā 3 reizes nedēļā; 5) bērniem, kuri injicē insulīnu 3-4 reizes dienā - katru dienu 4 reizes dienā; 6) grūtniecēm katru dienu 4 reizes dienā grūtniecības laikā un 3 mēnešus pirms grūtniecības.

Cukura diabēts, kas sācies grūtniecības laikā (O24.4) ar izrakstīšanas nosacījumu: I un II grupas redzes invalīdiem vai pacientiem, kuriem saskaņā ar acu ārsta slēdzienu redzes asums labākajā redzošajā acī < 0.08. Teststrēmeļu lietošanas biežums: katru dienu 4 reizes dienā grūtniecības laikā.

Informāciju sagatavoja: Zāļu un medicīnisko ierīču departamenta Zāļu novērtēšanas nodaļas vecākā eksperte Nadežda Soma
Informāciju publicēja: Santa Galiņa