Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Jāņu ielīgošana Strazdumuižā

Aktualitātes

Jāņu ielīgošana Strazdumuižā
Foto: Sandra Smona

Aicina uz interesantu Jāņu ielīgošanu Strazdumuižā pie Juglas ezera

 

Latvijas Neredzīgo bibliotēka 21.jūnijā aicina uz interesantu un bagātīgu Jāņu ielīgošanu Strazdumuižā pie Juglas ezera. Dienas pirmajā pusē bibliotēkas telpās būs interaktīva izstāde “Līgo dienas pieskāriens” ar alus kausiem, alus pudeļu etiķetēm un vainagiem, savukārt vakarā Strazdumuižas estrādē sāksies atraktīvā daļa “Ielīgojam Jāņu dienu” ar koncertu un informatīviem stendiem, kuros varēs redzēt servisa suņus un pielāgoto tehniku, piedalīties īpašas grāmatas veidošanā un nobaudīt bezalkoholisko alu un Latvijas sierus. Pasākuma atklāšanā piedalīsies KM valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš. Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

 

Ir svarīgi radīt pielāgotus svētkus ikvienam, lai tajos varētu kopīgi piedalīties un radīt svētku dāvanu Latvijai Jāņu noskaņās bez cilvēku dalīšanas sociālajās grupās. Strazdumuižas ciematā mīt cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuri arī ir sabiedrības daļa un vēlas piedalīties Jāņu ieskandināšanā. Latvijas Neredzīgo bibliotēka aicina to darīt kopā, jo mums visiem ir kas kopīgs — sajūtas! Tām nav vajadzīga redze vai tauste, vienīgi sirds.

Tāpēc 21. jūnijā bibliotēka piedāvās visiem pieejamu un interesantu svētku programmu:

Plkst. 10.00 — 17.00 (bibliotēkas telpās Strazdumuižas ielā 80) izstāde “Līgo dienas pieskāriens” ar alus kausiem, biedrības “Alus Fans” alus pudeļu etiķešu kolekciju, neredzīgo pansionāta keramikas pulciņa māla izstrādājumiem, Jāņu vainagiem un mūziku.

 

Plkst. 18.00 (Strazdumuižas estrādē) aktivitātes ar servisa suņiem, pielāgoto tehniku neredzīgajiem, Latvijas Sarkano krustu, Jāņu svinēšanas tradīciju grāmatas veidošanu un spēlēm. Savukārt Neredzīgo biedrības verandā — tiflotehnikas izstāde.

Plkst. 18.30 Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieka kultūrpolitikas jautājumos Ulda Zariņa svētku atklāšanas uzruna.

Plkst. 18.45 Strazdumuižas kluba vīru ansamblis “Senozols”.

Plkst. 18.55 Ieskats tautasdziesmu vācelītē.

Plkst. 19.10 Solists Edijs Fuksis

Plkst. 19.20 grupas “Sestā jūdze” koncerts.

Pasākuma laikā notiks alusdarītavas “Vecmuiža” bezalkoholiskā alus un dažādu Latvijas ražotāju siera degustācija.

 

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts/filmēts un materiāli bibliotēkas darbības reklamēšanas nolūkos var tikt izvietoti publiskajā vidē. Ja nevēlaties, ja jūs tiekat fotografēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt rīkotājus.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Dinija Bite

“Ielīgojam Jāņu dienu” producente

Tel. 27554134

dinija.bite@neredzigobiblioteka.lv