Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Kafijas pauze ar Vieglās Valodas aģentūras ekspertēm Guntu Anču un Irīnu Meļņiku.

Aktualitātes

Kafijas pauze ar Vieglās Valodas aģentūras ekspertēm Guntu Anču un Irīnu Meļņiku.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka Braila (neredzīgo) rakstā, palielinātā drukā un audioformātā reproducējusi vairākas grāmatas vieglajā valodā. Atzīmējot Vieglās valodas dienu, Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā 25. maijā plkst. 14.00 rīkos tiešsaistes tikšanos «KAFIJAS PAUZE ar Vieglās Valodas aģentūras ekspertēm Guntu Anču un Irīnu Meļņiku». Pasākumu varēs apmeklēt klātienē vai skatīties tiešraidē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas YouTube kanālā. Tiešraides skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus un izteikt komentārus.

Šogad 28. maijā Eiropā svin vieglās valodas dienu. Tās mērķis ir veidot sapratni par nepieciešamību rakstīt tādus tekstus, ko saprot ikviens cilvēks. Lai veicinātu vieglās valodas atpazīstamību Latvijā, Vieglās valodas aģentūra šogad maiju pasludināja par vieglās valodas mēnesi.

Kopš 2018. gada Latvijas Neredzīgo bibliotēka Braila (neredzīgo) rakstā, palielinātā drukā un audioformātā reproducējusi astoņas grāmatas vieglajā valodā. Šobrīd bibliotēka arī pati uzsāk grāmatu tulkošanu vieglajā valodā.

Atzīmējot Vieglās valodas dienu, Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā 25. maijā plkst. 14.00 rīkos tiešsaistes tikšanos «Kafijas pauze ar Vieglās Valodas aģentūras ekspertēm Guntu Anču un Irīnu Meļņiku». Pasākumu varēs gan apmeklēt klātienē, gan skatīties tiešraidē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas YouTube kanālā (https://www.youtube.com/channel/UC2SZa8cE4ukjB_D5P1Qp8rQ). Tiešraides skatītāji varēs uzdot jautājumus un izteikt komentārus.

Atgādinām, ka Latvijas Neredzīgo bibliotēkas mērķauditorijā ietilpst arī cilvēki ar lasīšanas un uztveres grūtībām. Tāpēc bibliotēka ir paplašinājusi savas funkcijas un uzsāk grāmatu tulkošanu vieglajā valodā, lai pēc tam tās reproducētu arī pielāgotā formātā.

 Informējam, ka pasākumu fotografēs un filmēs. Iegūto materiālu bibliotēka ievietos publiski pieejamā vietā, t.sk., internetā.

Ja nevēlies, lai tu tiktu fotografēts vai filmēts, tad pirms pasākuma par to pasaki bibliotekāram!