Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Labdarības maratons Dod Pieci!

Aktualitātes

Labdarības maratons Dod Pieci!
Labdarības maratons “Dod pieci!” jau astoto gadu norisinās īsi pirms Ziemassvētkiem, no 17. līdz 23. decembrim, sešarpus diennaktis jeb 154 stundas raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā. Unikālā formātā trīs Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji – Magnuss Eriņš, Elīna Baltskara un Linda Samsonova 24/7 režīmā dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem, ekspertu viedokļiem un atskaņos ziedotāju izvēlētas dziesmas, iestājoties par cilvēciskāku vidi un pārmaiņām sabiedrībā. Savukārt, ceturtais „Dod pieci!” dīdžejs Toms Grēviņš labdarības maratona ietvaros sešas dienas pēc kārtas skries īstu maratonu (42 km), īpaši pievēršot uzņēmēju uzmanību un piesaistot papildu ziedojumus no biznesa organizācijām, kuras ne vien vārdos, bet arī darbos rūpējas par vides pieejamības un sociālo jautājumu risināšanu.

Dod Pieci! ir Latvijas radio 5- pieci.lv organizēts labdarības maratons. Šī gada tēma izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Šajā gadā sabiedriskie mediji uzsver ikvienas personas tiesības uz iespējami patstāvīgu dzīvi, norādot, ka 200 000 cilvēku vide ir šķērslis pilnvērtīgai dzīvei. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv  un invalīdu un viņu draugu apvienību „Apeirons” tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Labdarības maratona primārais mērķis ir cilvēciskākas vides veidošana, jo katrs “Dod pieci!” stāsts ir par labāku un cilvēciskāku sabiedrību.

Vairāk informāciju var lasīt: https://dod.pieci.lv/par-projektu

Klausies pieci.lv -https://www.pieci.lv/lv/lr5/