Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Latvijai medaļa Eiropas čempionātā šoudaunā

Aktualitātes

Latvijai medaļa Eiropas čempionātā šoudaunā
Foto: Artūrs Būda

Eiropas čempionāts šoudaunā 2018

Vēsture tiek pārrakstīta - Latvijai pirmā medaļa Eiropas čempionātos šoudaunā - bronza Lienei Ciemiņai!! Esam lepni un priecīgi par mūsu sportistu sniegumu šajā čempionātā!

No 24. līdz 26. augustam Varšavā (Polijā) norisinājās 9. Eiropas čempionāts šoudaunā, kurā piedalījās trīs Latvijas Neredzīgo sporta savienības spēlētāji: Ziedonis Mazūrs, Liene Ciemiņa un Raimonds Briežkalns. Un pirmo reizi starptautiskas sacensības tiesāja LNSS tiesnesis Artūrs Būda.

Sacensību pirmā diena

Latvijas šoudaunisti aizvadīja gan grupu turnīra spēles, gan pāris otrās kārtas spēles. Jāsaka, ka mūsu vīri, ņemot vērā reitingu, bija nokļuvuši ļoti spēcīgās un sarežģītās grupās. Piemēram, Ziedonim bija jāspēlē ar Eiropas čempionu Peteru Zidaru, bet Raimondam tikmēr grupā abi Somijas izlases līderi. Tas, diemžēl, noveda pie tā, ka ne Ziedonis, ne Raimonds nespēja izkļūt no grupas un turpina cīņas par 17. - 24. vietu čempionātā.
Tomēr jāsaka, ka viss nav tik slikti kā izskatās, jo pavisam cits stāsts ir par Lienes sniegumu un rezultātiem. Arī Lienei bija ļoti sarežģīta grupa, kurā gan tika piedzīvots tikai viens zaudējums pret spēcīgo polieti Elizabeti Melčareku (11-4, 6-11, 9-11). Toties tika pārspēta allaž neērtā pretiniece no Holandes Niki Korstanje (12-8, 12-8) un vāciete Anje Samorai (11-5, 12-10). Vēl vairāk - Lienei bija jāizspēlē vēl 2 otrās kārtas spēles, un tur zaudētāju lomā šoudauna galdu nācās atstāt gan ilgadējai pasaules šoudauna līderei Hannai Vilmi (11-8, 5-11, 9-12), gan pasaules top 5 spēlētājai Tanjai Oraničai (7-11, 7-11). Līdz ar to diezgan droša ir Lienes dalība Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā.

Sacensību otrā diena

Eiropas čempionātā šoudaunā norisinājās ne tikai individuālās, bet arī komandu sacensības. Jāsaka, jau otrā sacensību diena Latvijas šoudauna izlasei bija ļoti veiksmīga - pa visiem kopā tika zaudēts tikai vienā vienīgā spēlē.

Ziedonis pārspēja 2 dāņu spēlētājus, un trešajā dienā spēlēs ar poli Kristiānu Kisielu par 17.vietu. Raimonds uzvarēja 2 spēcīgus slovāku spēlētājus: gan Pavolu Kubosko (11-8, 6-12, 11-2), gan Dušanu Milo (11-3, 3-11, 11-7), un spēlēs par 19. vietu. Liene turpināja savu lielisko sniegumu un uzvarēja arī atlikušās 3 otrās kārtas spēles. Lienei ceturtdaļfinālā jāspēlē pret Baltkrievijas šoudaunisti Aksanu Ivanovu.

Otrajā sacensību dienā sākās arī komandu sacensības. Arī tur Latvijas komanda spēlēja ļoti labi, uzvarot gan Vācijas, Slovākijas, gan Itālijas komandas, Vienīgo zaudējumu nācās atzīt pret ļoti spēcīgo Slovēniju. Atrodoties 27-23 vadībā, tomēr slovēņu līderis Peters Zidars izvilka spēli 31-28 slovēņu labā. Nākamājā dienā Latvijas komandai spēle par 5. vietu ar Dānijas izlasi.

Sacensību trešā, noslēdzošā, diena

Svētdien, 26. augustā, noslēdzās 9. Eiropas čempionāts šoudaunā. Liene Ciemiņa parādīja lielisku sniegumu un izcīnīja bronzas medaļu!

Runājot par mūsu vīru rezultātiem, Ziedonis Mazūrs noslēguma cīņā par 17. vietu zaudēja turnīra lielākajam neveiksminiekam polim Kristianam Kisielam. Tikmēr Raimonds Briežklans finišēja uzreiz aiz Ziedoņa - 19. vietā.

Turnīrs kopumā noslēdzās ar Somijas šoudaunistu triumfu visās trīs ieskaitēs - uzvaru komandu sascensībās finālā ar 31-24, pārspējot Poliju. Sieviešu konkurencē uz panākumu takas atgriezās somiete Hanna Vilmi, kas finālā četros setos pārspēja polieti Elizabeti Mielčareku.

Tikmēr vīriešiem par uzvarētāju kļuva soms Olli Kvitola, kuram 3 setos finālā izdevās pārspēt pēdējo gadu Eiropas čempionu slovēni Peteru Zidaru.


Raksta autors - Artūrs Būda, LNSS valdes loceklis


Fotogalerija