Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Latvijas Dabas muzeja apmeklējums

Aktualitātes

Latvijas Dabas muzeja apmeklējums
Foto: Sandra Smona
Projekta "Proti un Dari" ietvaros jaunieši ar saviem mentoriem devās uz Latvijas Dabas muzeju, lai iepazītos ar ģeoloģijas un zooloģijas pamatiem un interesantākajiem faktiem. Jāteic, ka laiks muzejā paskrēja vēja spārniem. Pirms izzinošās ekskursijas ielūkojāmies izstādē "Zvīņu spoguļos", kurā galvenā varone bija zivs. Izstādē ikviens varēja pārbaudīt savas makšķernieka prasmes un izvilkt 86 kilogramus smagu samu, Tāpat bija iespēja izspēlēt atmiņas spēli par zivīm un sailkt zivs ķermeni no dažādām tās daļām. Izbaudījām zemūdens pasauli un uzzinājām daudz ko jaunu.
Mums ļoti paveicās ar zinošu, atraktīvu un sirsnīgu gidi Eleonoru Zuimaču, kura mūs izglītoja tieši ģeoloģijas un zooloģijas jomā. Sākotnēji klausījāmies par zemes uzbūvi, vulkāniem un zemestrīcēm, bet jau pēc pavisam īsa brīža paši varējām izjust mākslīgi radītas zemestrīces vibrācijas. 
Zooloģijas nodaļā bija unikāla iespēja ar rokām aptaustīt dzīvnieku eksponātus- ezi, bebru, sesku un lielizmēra žurku. Jauniešus tas ļoti iedvesmoja. Uzzinājām arī daudz par putniem. Piemēram, Latvijā vieglākais putns sver vien nieka 5-7 gramus. Nedaudz vairāk par papīra lapu. Medņi ligzdas vij uz zemes, bet lielākais putns Latvijā ir gulbis. 
Jaunieši kāri tvēra katru gides teikto vārdu. Iespējams, kāds pēc šīs ekskursijas savu nākotni vēlēsies saistīt tieši ar kādu no šīm jomām. Tāpēc ceram, ka šīs dienas gūtās zināšanas noderēs jauniešiem arī turpmākajā dzīvē.