Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvo izrāde "Puika, kas redzēja tumsā"

Aktualitātes

Šodien, 4. decembrī, Latvijas Nacionālā teātra LMT zālē pirmizrādi piedzīvo izrāde "Puika, kas redzēja tumsā", kas veidota pēc autores Rasas Bugavičutes-Pēces romāna ar tādu pašu nosaukumu. 

Izrādes apraksts: 

Kad tev aizsien acis ar necaurredzamu drānu, tu kļūsti cits. Izmainās tava domāšana, izmainās tavs fiziskais ķermenis un pasaules uztvere. Tu vairs neesi tas, kas tu biji pirms tam. Tu esi nezināmajā, un tu esi tajā viens pats. Un pēkšņi lietas, kuras iepriekš neprasīja nekādu piepūli, nu ir jādara lēni un uzmanīgi.

Jēkabs ir piedzimis neredzīgiem vecākiem, tāpēc viņam nav diži lielas izvēles - jābūt atbildīgam un saprotošam, jāattaisno uz viņu liktās vecāku cerības. Nē, tas nebūt nav grūti, jo viņš taču zina, ka ir īpašs - neredzīgo pasaulē Jēkabs ir vienīgais, kurš redz.  Viņš vienīgais redz tumsā! Grūti paliek brīdī, kad jāsāk iet skolā un nākas aptvert, ka patiesībā viņš vienkārši ir piedzimis neredzīgiem vecākiem un visa dzīve ir viens bezgalīgs pienākums.

LTV ziņu dienesta sižetu par izrādi ir iespējams noskatīties šeit: 


Vairāk par izrādi: https://teatris.lv/izrade/puika-kurs-redzeja-tumsa

Tekstu sagatavoja un publicēja Madara Kalniņa