Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Latvijas Neredzīgo biedrība piedalās starptautiskās Erasmus + programmas mācībās - SPI Inclusion matchmaking- Find European partners for inclusion projects

Aktualitātes

Latvijas Neredzīgo biedrība piedalās starptautiskās Erasmus + programmas mācībās - SPI Inclusion matchmaking- Find European partners for inclusion projects
Foto: Madara Kalniņa

 Latvijas Neredzīgo biedrības Centrālās valdes priekšsēdētāja Svetlana Sproģe un Projektu vadītāja Madara Kalniņa 5. oktobrī devās uz Frankfurti, lai piedalītos mācībās "SPI Inclusion matchmaking- Find European partners for inclusion projects". 

Uz mācībām LNB pārstāvji devās ar Jaunatnes starptautisko projektu aģentūras finansiālo atbalstu. Tās Ilga no 5. oktobra līdz 10. oktobrim. 
To tika stāstīts par programmām Erasmus + un Solidaritātes korpuss un to sniegtajām iespējām. Mācības vadīja dažādu organizāciju pārstāvji, kas ikdienā vērtē Erasmus + un Solidaritātes korpusa projektu pieteikumus. 
Kopumā bija ieradušies dažādu organizāciju pārstāvji no 19 valstīm un šī bija lieliska iespēja atrast jaunus partnerus starptautiskiem projektiem. Dalībnieku pieredze ar šādiem projektiem bija ļoti dažāda, sākot no dalībniekiem, kas nekad nav rakstījuši un īstenojoši projektus, līdz tādiem dalībniekiem, kas ar šādiem projektiem strādā vairāk kā 10 gadus. Īpaši vērtīgi bija dzirdēt pieredzējušo dalībnieku domās un komentārus gan par projektu pieteikumu sagatavošanu, gan īstenošanu. 
Mācībās liels uzsvars bija likts uz jaunu projektu ideju radīšanu. Tā kā abas programmas (Erasmus + un Solidaritātes korpus) atbalsta jauniešu projektus, tad arī mēs mācību laikā attīstījām ideju jaunam jauniešu apmaiņas projektam. Projektu izstrādās Muhu dienas centrs, Igaunijā, kas būs projekta galvenais partneris, LNB kopā ar Helsinku dienas centru piedalīsies kā projekta partneri. Plānotā jauniešu apmaiņa notiks jūnija beigās, Muhu salā, kur jaunieši mācīs kā strādāt ar skaņas ierakstu un video apstrādes aparatūru, kā arī daudz ko citu. Plānojam, ka projektā piedalīsies arī Igaunijas neredzīgo un vājredzīgo jauniešu organizācija, ko mācībās pārstāvēja Jakob Jõgisuu.   

Iedvesmojošs  bija pirmā vakara noslēgums, kad uzstājās Frankfurtes Neredzīgo federācijas ansamblis (Frankfurt Blind Foundation). 
Ieskatam Blind Foundation video dziesmai Emoticons: