Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Lektori no projekta "Zaļākai Rīgai" dalās iespaidos

Aktualitātes

Lektori no projekta "Zaļākai Rīgai" dalās iespaidos

Projektā "Zaļākai Rīgai" jau vairāku mēnešu garumā tiek organizētas ļoti interesantas un izglītojošas lekcijas, kuru ietvaros tiek veicināta "zaļāka domāšana". Ir piesaistīti ļoti zinoši un pieredzes bagāti lektori, kuri ar savām zināšanām dalās ar projekta dalībniekiem. Lekciju cikla "Videi draudzīgs dzīvesveids" lektore Santa Krastiņa dalās iespaidos par piedzīvoto projekta īstenošanas laikā un atbild uz projekta īstenotāju sagatavotajiem jautājumiem.

Kāpēc Jūs nolēmāt piekrist vadīt projekta „Zaļākai Rīgai” nodarbības? kas Jūs piesaistīja šajā projektā?


Man ir svarīgi stāstīt par videi draudzīgu dzīvesveidu. Es ticu, ka ikviens var ietekmēt vides kvalitāti gan pozitīvā, gan negatīvā veidā, tāpēc izglītošanu un informācijas sniegšanu es redzu kā vienu no saviem uzdevumiem.Priecājos strādāt ar dažādām grupām, tāpēc iepriecina, ka Neredzīgo biedrība izrādīja interesi aktuālizēt šo tematu un izglītot savus biedrus par ar vidi saistītiem tematiem. 

Kad Jūs sapratāt, ka vēlaties strādāt darba jomā, kas saistīta ar „zaļāku” dzīvošanu?

Jau kopš bērnības man patika būt dabā un interesēties, kas notiek dabā. Skolā rakstīju zinātniski pētnieciskos darbus bioloģijā un arī augstskolā izvēlējos priekšmetus, kas saistīti ar vides tēmu un apmeklēju Zaļās skolas lekcijas. Būt un dzīvot saskaņā ar vidi ir viens no maniem dzīves principiem. Pirms vairākiem gadiem izlēmu, ka vēlos izglītot cilvēkus par ikdienas paradumiem, kas ir videi draudzīgi. Iesaistījos vides nevalstiskajā organizācijā kā brīvprātīgais, lai palīdzētu izglītot jauniešus par ilgtspējīgu dzīvesveidu. Pēc kāda laika šī bija arī mana darba vieta un kādu laiku arī vadīju šo organizāciju.

Kura no pasniegtajām nodarbībām Jums pašai (-am)bija vismīļākā? Kāpēc?

Man nav mīļāku vai mazāk mīļu tēmu, bet šajā ciklā man bija prieks, ka varēju iesaistīt savu ASV draudzeni Lindu Bilsenu Broli, kurai tuva ir augsnes tēma, amerikā strādā ar kopienu kompostu ieviešanu pilsētās. Abas izbaudījām kopā būšanu ar Neredzīgo biedrības biedriem. Lai kuru tēmu apskatītu, mani priecē, kad cilvēki dalās, ko jau dara, kā arī lekcijas beigās apņemas ieviest kādu jaunu paradumu.

Vai Jums agrāk bija saskarsme ar vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem nodarbību pasniegšanā? Vai esat guvusi (-is) kādu atziņu no šīm nodarbībām?

Tā kā es mācījos Juglas ģimnāzijā, tad skolas laikā devāmies uz neredzīgo ciematu ar kori un ansambli, kur sniedzām koncertus. Es priecājos, ka atkal varu tikties ar cima iedzīvotājiem. Pirms tam man nav bijusi pieredze vadīt aktivitātes, bet man ir vājredzīgi kolēģi, ar kuriem kopā ik pa laikam strādājam.

Vai projekta dalībnieki aktīvi iesaistījās Jūsu nodarbībās? Kas viņus interesēja visvairāk?

Dalībnieki bija ļoti aktīvi, dalījās ar lietām, ko zina un ko jau dara. Kopā meklējām atbildes uz dažādiem jautājumiem. Pārrunājām dažādas tēmas. Dalībnieki arī aizrautīgi taisīja trauku lupatiņas no vientuļām zeķēm J un darīja citus praktiskos darbus, ko piedāvāju veikt.

Aizraujošākais un interesantākais notikums no kādas Jūsu nodarbības.

Mani pārsteidza, cik izglītoti ir dalībnieki un cik daudz zina par vides tēmām. Aizraujošākie momenti bija praktiskās nodarbības, kad dalībnieki tiešām ar lielu interesi vēlējās uzzināt kā uztaisīt vaska drāniņu vai iepirkuma maisiņu no t-krekla, pētīja dažādas augsnes.

Vai Jūs uzskatāt, ka projekta dalībniekiem vēl būtu nepieciešamas šāda veida izglītojošas lekcijas?

Jā, es uzskatu, ka šādas noder ikvienam cilvēkam, ieskaitot projekta dalībniekus. Lai gan daļai dalībnieku bija zināšanas par vides tēmu, tomēr arī šie atklāja kaut ko jaunu, ko nebija zinājuši. Svarīgi ir lai cilvēki netikai zina, bet arī praktizē sava ikdienā videi draudzīgu dzīvesveidu.

Ko Jūs ieguvāt personīgi no šo nodarbību vadīšanas?

Man ir liels prieks, ka biedrība organizē šādas nodarbības un es ieguvu iespēju praktizēt darboties ar vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, apzināties, cik teiktajam vārdam ir liela nozīmē. Iepriecina, ka cilvēki jau daudz dara un ir gatavi apgūt jaunas prasmes un pielietot tās dzīvē.

Vai Jūs vēlētos piedalīties vēl kādā jaunā projektā Latvijas Neredzīgo biedrībā? Kāpēc?

Jā, es vēlētos, jo izbaudīju sadarbību, sarunas un kopīgu tējošanu ar dalībniekiem. 

Jūsu novēlējums projekta dalībniekiem?

Turpiniet būt zinātkāri! Katam mūsu izvēle ieteikmē ne tikai mūs, bet arī cilvēkus citās pasaules valstīs, vidi mums apkārt. Kopā mēs varam šo pasauli padarīt labāku!Paldies, Jums par interviju.

Lai veicas Jums turpmākajos darbos.