Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

LNB Jauniešu organizācijas pirmā pieredze, piedaloties festivālā „Lampa”

Aktualitātes

LNB Jauniešu organizācijas pirmā pieredze, piedaloties festivālā „Lampa”

Šī gada 9. jūnijā mums, LNB jauniešu organizācijas dalībniecēm Elīzai Kuprukai un Alisei Mālerei bija iespēja piedalīties Radio 5 – pieci.lv eksperimentālajā podkāsta studijā Sarunu festivāla “Lampa” ietvaros.

Mēs izmantojām šo fantastisko iespēju, tādējādi gūstot jaunu pieredzi podkāstu veidošanā ERASMUS + PROJEKTA NR. 2022-2-LV01-KA210-ADU-000099955 „Education is key” ietvaros. Kā viss sākās? Par iespēju piedalīties festivālā „Lampa” uzzinājām no Madaras un Kristapa, kuri ir projekta „Education is key” koordinatori. Mēs kā jaunieši, kuriem patīk riskēt un izmēģināt kaut ko jaunu, piekritām. Pirmais, kas bija jāizdara, bija jāizdomā, par kādu tematu runāsim ar pieci.lv radio dīdžejiem. Izlēmām apkopot kādus jautājumus redzīgie cilvēki parasti uzdod cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tagad tikai vajadzēja aizsūtīt pieteikumu dalībai festivālā. Kad dabūjām apstiprinājumu, ka varēsim piedalīties, sagatavojām jautājumus, ko mums visbiežāk uzdeva līdzcilvēki bez redzes traucējumiem, kā arī apkopojām Facebook uzdotos jautājumus. Kad viss bija izdarīts, atlika vien ar prieku un satraukumu sagaidīt piektdienu. Festivāla diena 9. jūnija rīts mūs sagaidīja ar saulainu, vasarīgu laiku. Mēs braucām uz Juglu, kur mūs sagaidīja projekta koordinators Kristaps, un mēs bijām gatavas doties piedzīvojumos. Jāpiemin, ka festivāls notika Cēsīs, tāpēc mums priekšā bija divu stundu garš ceļojums ārpus Rīgas. Veiksmīgi nokļuvām līdz projekta norises vietai, kur mūs sagaidīja pieci.lv galvenā redaktore Laura Lauziniece. Mēs iepazināmies, un pēc kāda laika jau sākām kalt plānus par turpmāko sadarbību. Bet pa to laiku jau bija pienācis laiks doties uz podkāsta ierakstīšanas telti. Mūs ieveda teltī un aizveda pie krēsliem un katrai iedeva vienu mikrofonu. Uz krēslu paroceņiem atradās austiņas, kuras varēja uzvilkt, lai labāk dzirdētu sevi un pārējos sarunas dalībniekus. Podkāsts tika ierakstīts 40 minūšu laikā, mūs intervēja pieci.lv dīdžejs Toms Putniņš. Runājām par dažādiem aktuāliem jautājumiem saistībā ar cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Apspriedām vides pieejamību, izglītības un darba iespējas, neredzīgu cilvēku ikdienu un sapņus. Sarunu var noklausīties radio 5 - pieci.lv spotify lapā https://open.spotify.com/episode/4PBtf6G2xlsApdQ41L5nAz.  Atpakaļ uz Rīgu braucām ar pacilātu garastāvokli un labi padarīta darba apziņu. Bija milzīgs prieks par tik pozitīvu pieredzi un jauku gaisotni festivālā. Mēs, tāpat kā daudzi vēl pirms tam, pierādījām, ka redzes problēmas nav šķērslis, lai izietu sabiedrībā un pavēstītu: Lūk, te nu mēs esam! Liels paldies Kristapam, kurš visu laiku bija ar mums, neļāva apmaldīties un darīt nedarbus, kā arī pieci.lv komandai, kas nenobijās no sadarbības un iedeva mums pozitīvu lādiņu!Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.