Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Nākamgad mainīsies braukšanas maksas atvieglojumu izmantošanas kārtība

Aktualitātes

Nākamgad mainīsies braukšanas maksas atvieglojumu izmantošanas kārtība
Nākamgad mainīsies braukšanas maksas atvieglojumu izmantošanas kārtība reģionālajā sabiedriskajā transportā, un atvieglojumu izmantošanai sabiedriskajā transportā būs jāreģistrē tikai
derīga eID karte.

Pēc sistēmas modernizācijas valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes autobusu un vilcienu maršrutos pasažieri varēs izmantot, reģistrējot tikai derīgu eID karti. Citas apliecības, piemēram, invalīdu, daudzbērnu ģimeņu, represēto personu, reģionālās nozīmes sabiedriskajā transportā vairs nebūs nepieciešamas. Plānots, ka jaunā sistēma sāks darboties 2023.gada pirmajā pusgadā.

Plānotās izmaiņas primāri attieksies uz personām ar pirmās un otrās grupas invaliditāti, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, apliecības "Goda ģimene" īpašniekiem, politiski represētajām personām, nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, bērniem bāreņiem un bez vecāku apgādības palikušiem bērniem, kas braukšanai reģionālajā sabiedriskajā transportā izmanto valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus.
Kopumā valsts noteiktie atvieglojumi braukšanai reģionālajā sabiedriskajā transportā pienākas aptuveni 280 000 iedzīvotāju.

Vairāk informācijas:
https://www.diena.lv/raksts/latvija/zinas/nakamgad-atvieglojumu-izmantosanai-sabiedriskaja-transporta-bus-jaregistre-tikai-deriga-eid-karte-14291219

Informāciju sagatavoja: ziņu aģentūra LETA