Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Nodarbību grafiks aprīlim projektā "Zaļākai Rīgai"

Aktualitātes

Nodarbību grafiks aprīlim projektā "Zaļākai Rīgai"
Foto: Sandra Smona
Lekcija: “Videi draudzīgs dzīvesveids” 
Lekciju vada: Artūrs Jansons
Laiks: 5.aprīlis plkst. 10.00-12.00
Vieta: Braila iela 5, 1.stāvs
Lekcijas tēma: Kas ir lācītim (telefonam) vēderā? Elektrotehnikas stāsts no Vara rūdas līdz Getliņiem. Elektrotehnikas lietošanas apjomi pieaug gadu no gada. Kopā ar tehnikas attīstību un tās nomaiņas ātrumu, aug arī elektrotehnikas atkritumu apjoms un tas nevar neatstāt iespaidu uz apkārtējo vidi un mūsu veselību. Lekcijas laikā kopā izstaigāsim ceļu no brīža, kad zemnieks Ķīnā iegūst sudrabu raktuvēs, līdz brīdim, kamēr pusaudzis Indijā izšķīdina sērskābē to, kas palicis pāri no mūsu mobilā telefona. Sapratīsim kā mēs mainot savus elektrotehnikas lietošanas paradumus, varam padarīt pasauli labāku.


Lekcija: „Dārzkopība”
Lekciju vada: Liena Avdjukeviča
Laiks: 10.aprīlis plkst. 11.00- 13.00
Vieta: Braila iela 5, 1.stāvs
Lekcijas tēma: Tomāti uz balkona

 

Lekcija: „Videi draudzīgs dzīvesveids”
Lekciju vada: Santa Krastiņa
Laiks: 12.aprīlis plkst. 10.00-12.00
Vieta: Braila iela 5, 1.stāvs
Lekcijas tēma: Apģērbs, tekstils un tā ietekme uz vidi. Naftas industrija ir pirmā piesārņojošākā pasaulē. Kas seko pēc tam? Jā, tas ir tekstils. Kas slēpjas aiz nevainīga T-krekla un džinsu biksēm, kas ir ātrā mode un ko varam darīt, lai paildzinātu auduma dzīvi.

 

Lekcija: „Floristika- dekupāža”
Lekciju vada: Laura Ābrāma
Laiks: 19.aprīlis plkst. 11.00-13.00
Vieta: Braila iela 5, 1.stāvs
Lekcijas tēma: Dekupāža. Dekupāžas tehnikā dekorēta burka un tās vāciņš. Šāda burka paredzēta bakalejas produktu uzglabāšanai. Līdzi jāņem- metāliska kārba, bundža ar vāciņu, aptuveni 1L tilpums. Tā var būt kafijas bundža, no saldumiem (piemēram, Serenādes kārba), no 80-tajiem gadiem cukura, sāls, mannas metāla kārba.

 

Lekcija: „Veselīgas un ekonomiskas ēdienkartes ABC”
Lekciju vada: Indra Šternberga
Laiks: 26.aprīlis plkst. 12.00-14.00
Vieta: Braila iela 5, 1.stāvs
Lekcijas tēma: Ēdienkartes plānošanas principi un ieteikumi ( 2.daļa).  Iepirkšanās reizi nedēļā - laika un naudas ekonomija. Sezonālie produkti.Iepirkumu saraksti.

 

Lekcija: „Dārzkopība”
Lekciju vada: Liena Avdjukeviča
Laiks: 27.aprīlis plkst. 11.00-13.00
Vieta: Braila iela 5, 1.stāvs
Lekcijas tēma: Tomāti, zemenes uz balkona

Projekta mērķa grupas dalībniekiem jābūt cilvēkiem ar redzes traucējumiem, dzīvojošiem Rīgā un Rīgas rajonā.
Projekts tiek īstenots Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta "Sabiedrības integrācijas programma" ietvaros.