Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Projekta "Nebaidies tumsā uzdrīkstēties" partneru tikšanās Latvijā

Aktualitātes

Projekta "Nebaidies tumsā uzdrīkstēties" partneru tikšanās Latvijā
Aprīļa sākumā Rīgā viesojās Zviedrijas Neredzīgo jauniešu organizācijas pārstāvji, lai kopā ar Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem plānotu Erasmus+ projekta "Nebaidies tumsā uzdrīkstēties" jauniešu apmaiņu. 

5. aprīlī tikās Zviedrijas grupas līderi ar LNB grupas līderi Andri Ošānu un projektu vadītāju, lai kopīgi dotos uz jauniešu apmaiņas norises vietu - viesu namu "Mežrozes".  Laiks mūs lutināja un arī plānošanas darbi veicās raiti. Pirms izbraukšanas uz "Mežrozēm" kopīgi apspriedām, kāds ir jauniešu apmaiņas mērķis un ko katra organizācija vēlas tajā īstenot. "Mežrozēs" tika apskatīta gan plānotā aktivitāšu telpa, gan numuriņi, kuros dzīvos dalībnieki. Lielu pārsteigumu sagādāja tur sastaptie poniji, kas teritorijā brīvi pastaigājas gluži kā pieradināti mājdzīvnieki.
Lai Zviedrijas jauniešiem sniegtu plašāku ieskatu par "Mežrožu" atrašanās vietu, atpakaļceļā iegriezāmies Cēsīs, kur izstaigājām vecpilsētu un Cēsu pils parku. Tad devāmies uz Ieriķu dzirnavām, kur ir vienīgā 
pielāgotā dabas taka Latvijā cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Šīs dienas laikā ieguvām ne tikai skaidrību par jūnijā plānotās jauniešu apmaiņas norises vietu, bet arī guvām daudz ideju aktivitātēm ārpus "Mežrozēm". 

6. aprīlī Braila ielā viesojās ne tikai projektā iesaistītie jaunieši, bet arī Zviedrijas neredzīgo jauniešu organizācijas delegācija, kopumā 12 cilvēki. Dienas pirmajā pusē katrs prezentējām savu organizāciju un aktualitātes, kā arī devāmies ekskursijā pa Strazdumuižas ciematu. Savukārt dienas otrajā pusē visi projektā iesaistītie aktīvi plānoja jauniešu apmaiņu, sastādot detalizētu aktivitāšu plānu katrai dienai. Pārrunājām idejas un plānus, sadalījām darāmos darbus un liela entuziasma vadīti šķīrāmies, lai uzsāktu plānošanu un organizēšanu katrs savā valstī. Projekts "Nebaidies tumsā uzdrīkstēties" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.Tekstu sagatavoja Madara Kalniņa  

Fotogalerija