Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Projekts "Diskutē un topi sadzirdēts" ir jau pusē.

Aktualitātes

Projekts "Diskutē un topi sadzirdēts" ir jau pusē.

Jau kopš septembra reizi nedēļā notiek projekta "Diskutē un topi sadzirdēts" aktivitātes. Projekta dalībniece Anastasija Proskurjakova ir sagatavojusi rakstu par līdz šim projektā notikušajām aktivitātēm.   

Kādi ir efektīvās runas pamati, kas ir atspēkošana, kā veidot argumentus, to visu un vēl daudz ko interesantu mēs uzzinājām projekta “Diskutē un topi sadzirdēts” ietvaros.

Kas mēs esam? Mēs – Latvijas neredzīgo biedrības jaunieši, kuri vēlās apgūt publiskās runas pamatus. Kopš septembra sākuma mēs katru nedēļu  tiekamies Latvijas Neredzīgo biedrības telpās. Katru otro nedēļu pie mums nāk Latvijas Debašu asociācijas “QUO tu domā?” pārstāvji, viņi mums  palīdz apgūt dažādas prasmes, kuras ir nepieciešamas, lai veidotu veiksmīgas debates.

Vislabāk debates ir izskaidrot caur piemēru. Pieņemsim, ka jūs atbalstāt iniciatīvu par atkritumu šķirošanu, un jums ir vairāki pamatoti argumenti, kāpēc katram tas obligāti būtu jādara. Kas būtu, ja es jums pateiktu, ka tagad jums jāmaina savu pozīciju un katram savam  argumentam jāpiemeklē atspēkojumu? Vai tas būtu viegli? Manuprāt tas bija viens no interesantākiem un negaidītiem  uzdevumiem, ka arī tā ir prasme, kura ir noderīga ikdienas dzīvē, jo bieži sanāk tā, ka aizstāvot savu pozīciju, mēs nesaprotam  kāpēc otrs cilvēks doma tieši tā un ne savādāk, tad tā ir laba iespēja iemācīties izprast citus.

Pie mums nāk arī dažādi ciemiņi, Alise no uzņēmuma „Visi var” pastāstīja par sociālo uzņēmējdarbību, iedvesmojoties no šīs tikšanas mēs devāmies pie viņiem ciemos uz Siguldu, kur paviesojāmies gan biedrībā „Cerību spārni”, gan veikaliņā „Visi var”.

Labdarības veikalā “Visi var” ir iespēja iegādāties gan cilvēku ar invaliditāti darinājumus, gan sadarbības partneru un atbalstītāju Vācijā un Latvijā ziedotos apģērbus, apavus un sadzīves lietas, kā arī kafiju, tēju vai kakao dzērienu līdzņemšanai.

 Šīs veikals iespaidoja visus bez izņēmuma, katrā no augstāk minētām veikala nodaļām bija kaut kas neparasts, piemēram, cilvēku ar invaliditāti izveidotās skaistās svecītes, neparastās džinsu somas, ka arī sadzīves preces no Vācijas, kuras ne katra veikala plauktos var atrast.  Pie kafijas tases mēs runājām gan par sociāliem uzņēmumiem, gan par Eiropas projektiem. Ja būsiet Siguldā noteikti iebrauciet ciemos.

Aiz loga drūmi un lietaini, tādā laikā gribas sēdēt mājas un skatīties seriālu, vai nu lasīt kādu grāmatu. Kur lai ņem enerģiju jaunām debatēm? Palīdzēt atdzīvoties var galda spēles. Tā vienā no vakariem mēs uzspēlējām spēli Jenga un iemēģinājām vingrošanas paklājiņus.

Pie mums viesojās arī radio dīdžejs Magnuss Eriņš. Interesanti bija uzzināt, ka arī viņam ir redzes defekts kopš bērnības. Sarunās pārspriedām gan viņa darbu radio, gan salīdzinājām izmantotos tehniskos palīglīdzekļus un programmas.

Plānojam, ka decembrī dosimies ekskursijā uz Latvijas Radio un paviesosimies arī pie Magnusa, radio pieci.lv studijā. 

Projekts "Diskutē un topi sadzirdēts" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Tekstu sagatavoja Anastasija Proskurjakova
Tekstu publicēja Madara Kalniņa