Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Reirs: Senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Aktualitātes

Reirs: Senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Labklājības ministrs Jānis Reirs, Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes dekāne un Stomatoloģijas institūta valdes priekšsēdētaja Ilga Urtāne, Rīgas aktīvo senioru alianses valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare, Latvijas senioru kopienu apvienības valdes priekšsēdētāja Inese Švekle un Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš trešdien, 21. martā, parakstīja savstarpējās sadarbības memorandu par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos.

 

“Šī sadarbība ar RSU stomatologiem un Latvijas senioru organizācijām ļaus uzlabot mūsu senioriem zobārstniecības pakalpojumu pieejamību. Tas ir neliels, bet svarīgs solis viņu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Mediķi ir pārliecināti, ka mūsu zobu stāvoklis atspoguļo ne tikai to, kāda ir mūsu vispārējā veselība, tas var būt tiešs hronisku slimību cēlonis. Tāpēc rūpēs par mūsu senioriem meklēsim praktiskus un viņiem izdevīgus risinājumus,” pēc memoranda parakstīšanas uzsvēra Jānis Reirs.  

 

Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā. Viens no sadarbības memoranda nosacījumiem paredz, ka Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts un Zobārstniecības fakultāte piedalīsies senioru zobārstniecības pakalpojumu sniegšanā pie zobārstniecības studentiem.

 

Tas, ka Latvijas senioriem ļoti aktuāls ir jautājums par zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, tika akcentēts pērn rudenī notikušajā Senioru lietu padomes sēdē, kad arī visi vienojās, ka jāveido reāls plāns un modeļi, kā šo problēmu risināt.

 

 Informācijas avots: http://www.lm.gov.lv/news/id/7829