Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Ruckas mākslas fonds aicina māksliniekus piedalīties projektā “Neredzamās dzīves”

Aktualitātes

Ruckas mākslas fonds sadarbībā ar partneriem no Serbijas un Melnkalnes piedāvā māksliniekiem no Latvijas piedalīties projektā “Neredzamās dzīves” (Invisible Lives), ko līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa". Projekts ar mākslinieku līdzdalību pievērsīs uzmanību dažādām sociāli atstumtajām sabiedrības grupām un to stāstiem. Ar fotogrāfijas starpniecību tiks atspoguļota neredzīgo dzīve Cēsīs, ar kopienas teātra metodēm LGBT pārstāvju stāsti Serbijā un īsfilmās iemūžināta cilvēku ar kustību traucējumiem ikdiena Melnkalnē.

Projekta “Neredzamās dzīves” ietvaros pieci mākslinieki no katras partnervalsts sadarbosies ar sociāli atstumtajām sabiedrības grupām, lai radītu iekļaujošus darbus par tām nozīmīgām tēmām. Cēsīs fotogrāfi strādās kopā neredzīgiem cilvēkiem, dokumentējot viņu pieredzi un dzīvi pilsētā. Novi Sadā, Serbijā ar kopienas teātra metodēm mākslinieki veidos izrādi, kurā tiks atspoguļoti vietējās LGBT kopienas stāsti. Melnkalnē filmu nozares autori strādās ar cilvēkiem ar kustību traucējumiem, veidojot īsfilmas, kas dokumentē viņu dzīves. Savukārt 2022. gadā projekta “Neredzamās dzīves” laikā tapušie darbi tiks prezentēti izrādēs, īsfilmu seansos un izstādēs visās trīs valstīs.

"Māksla ir universāls veids, lai cilvēkiem ļautu saskatīt iepriekš neredzēto, saklausīt nedzirdēto un sajust nezināmo. Daudzi LGBT kopienas cilvēki, līdzīgi kā daudzu citu mazākuma grupu cilvēki, ir spiesti daļēji vai pilnībā dzīvot savu dzīvi slēpti, baiļu vai kādu citu apsvērumu dēļ. Šis projekts palīdzēs piešķirt veidolu tām daudzajām cilvēku dzīvēm un stāstiem, ļaus tiem iznākt no skapja un kļūt redzamiem. Tas ir svarīgi ikvienā sabiedrībā, kā Latvijā, tā Serbijā un citviet”, norāda kustības "Dzīvesbiedri" vadītājs Kaspars Zālītis.

Projekta “Neredzamās dzīves” pirmais posms notiks Serbijā 2021. gada maijā. Profesionāļi no Latvijas tiek aicināti pieteikties apmaiņas programmai Serbijā, lai strādātu pie LGBT kopienas stāstu iedzīvināšanas izrādē. Pieteikumi angļu valodā tiek pieņemti līdz 14. martam. Vairāk informācija par projektu un tā norisēm meklē Invisible Lives Facebook lapā: https://www.facebook.com/theinvisiblelives

Ruckas mākslas fondam ir 14 gadu pieredze dokumentālā kino un foto projektu īstenošanā par sociāli aktuāliem jautājumiem un vides aizsardzību. Kopš 2016. gada fonds organizē rezidenču norisi Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs un kalpo kā vieta starptautisku vasaras skolas un semināru norisei kultūras, mākslas un sociālo zinātņu jomā. Vairāk informācijas: www.rucka.lv. Projekta “Neredzamās dzīves”  partneri ir Ruckas mākslas fonds (Latvija) un kultūras organizācijas Kulturanova Serbijā un Art365 Melnkalnē, projektu  līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.