Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Skanējumu sācis Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO podkāsts

Aktualitātes

 Skanējumu sācis Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO podkāsts
30. jūnijā skanējumu sācis Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO podkāsts "SUSTENTO PAR un AP invaliditāti" - raidieraksts, kas veltīts invaliditātes tēmai, problēmām un risinājumiem. 

Sarunu vadītāja - Gunta Anča, SUSTENTO valdes priekšsēdētāja, kompetenta un cienīta cilvēku ar invaliditāti jautājumu eksperte Latvijā un Eiropā.
Raidieraksti ļaus ieskatīties cilvēku ar dažādu invaliditāti ikdienā, tie būs gadījumu stāsti, lai dalītos pieredzē, veidotu sapratni, mazinātu joprojām pastāvošus aizspriedumus, greizus viedokļus un stereotipus, censtos izskaust diskrimināciju un aizvainojošu terminoloģiju.

Pirmā raidieraksta tēma ir "Attieksmes barjeras un invaliditāte". Uz pirmo sarunu Gunta Anča aicinājusi SUSTENTO politikas koordinatori un lektori Ivetu Neimani.

Sarunā atklātas vairākas attieksmes barjeras - bailes, žēlums, neziņa, nesapratne… Jebkura barjera pazūd, kad iepazīsti cilvēku un viņa situāciju un vajadzības tuvāk, ņemot vērā to, ka invaliditātes ir atšķirīgas un līdz ar to risinājumi atšķiras. "Ja tiks likvidētas attieksmes barjeras, jebkurš cilvēks jutīsies drošāk, un ja cilvēks jutīsies drošāk, veidosies lojālāka attieksme pret valsti. Domāju, ka invaliditāte varētu būt rīks valsts politikas stratēģijā, lai šo vēlamo lojalitāti sasniegtu," podkāstā teica Iveta Neimane.

Klausieties podkāstu "SUSTENTO PAR un AP invaliditāti" _Spotify_, SUSTENTO mājaslapā _www.sustento.lv_ [1]_ _un _Facebook_.

Projekts tiek finansēts A/S "Latvijas valsts meži" Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv.