Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Sociālais uzņēmums “BlindArt” laiž klajā jaunu dizaina produktu kolekciju

Aktualitātes

Sociālais uzņēmums “BlindArt” laiž klajā jaunu dizaina produktu kolekciju
Foto: Gatis Gierts

Kopš šā gada februāra sociālajā uzņēmumā “BlindArt” norit aktīvs darbs pie jaunas kolekcijas: neredzīgas un vājredzīgas darbinieces veido dizaina produktus, izmantojot senu japāņu šiborī tehniku. Piedāvājums iekļauj pufus, dažāda izmēra un formas spilvendrānas, plecu tašas un somas, kā arī iepirkuma maisus. Tie ir unikāli un vēl neredzēti produkti Latvijas un pasaules tirgos. Šos produktus var iegādāties interneta vietnē www.blindart.lv, veikalos “Riija”, “Miss Bon Bon”, kā arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Dekoratīvi lietišķās mākslas muzeja suvenīru veikalos.

 “BlindArt” kļuva par pirmo sociālo uzņēmumu, kas saņēma finanšu attīstības institūcijas ALTUM atbalstu sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai Latvijā. Piešķirtais grants ļāva pieņemt pastāvīgā darbā četras neredzīgas un vājredzīgas darbinieces, kuras tagad katru dienu radoši liek lietā savas rokdarbu prasmes. Projekts norisinās sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību, Latvijas Mākslas akadēmiju, kā arī Eiropas Sociālo fondu. 

 Projekta mērķis ir sekmēt neredzīgo un vājredzīgo cilvēku iekļaušanos darba tirgū un sabiedrībā, attīstot viņu talantus. “BlindArt” tic, ka, sniedzot piemērotas un interesantas darba iespējas, neredzīgi un vājredzīgi cilvēki spēj sekmēt savu autonomiju, celt pašapziņu un gūt motivāciju pilnvērtīgai dzīvei. Neredzība un redzes traucējumi ir nevis šķērslis, bet iespēja palūkoties uz pasauli citādi. 

 “BlindArt” kā sociālās uzņēmējdarbības projekts ir aktīvs kopš 2007. gada. Šajā laikā ir īstenoti daudzpusīgi pasākumi, radošās darbnīcas, izstādes un radīti oriģināli produkti, piemēram, taktilās gleznas, izglītojošas bērnu pasaku grāmatas ar taustāmām ilustrācijām, porcelāna trauki u.c., iesaistot vairāk nekā 300 cilvēkus ar redzes traucējumiem.

Fotogalerija