Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Strazdumuižā top jauna stādu dobe

Aktualitātes

Strazdumuižā top jauna stādu dobe
Foto: Lāsma Rubene

Vai Strazdumuižas iedzīvotāji ir pamanījuši, ka ciemats ar katru gadu kļūst arvien sakoptāks un labiekārtotāks? Pērnajā gadā uzstādīti jauni koka soliņi parkā, iestādīti hortenziju krūmi un izraktas jaunas puķu dobes. Patīkami atrasties vidē, kur daba ir tik draudzīgās attiecībās ar cilvēku. Nereti ciematā iemaldās citi Rīgas pilsētas iedzīvotāji, kuri pauž savu sajūsmu par šo vietu. Un Strazdumuižai ir ar ko lepoties. Tādēļ radās doma katru gadu ciematā izveidot vai radīt ko jaunu. Tā var būt puķu dobe, vides objekts, iestādīts koks. Galvenais, lai ciematā ir attīstība un virzība uz zaļāku rītdienu.

Tādēļ projekta „Zaļākai Rīgai” ietvaros tika radīta lielizmēra stādu dobe, kuru radīja dārzkopības speciāliste Liena Avdjukēviča kopā ar projekta dalībniekiem un citiem interesentiem. Liena radīja dobes skices un, vadoties pēc šīm skicēm, tika iegādāti dažādi stādi. Kaķu mētras, graudzāle, kalnu priedes, parka rozes, kas ir ilgi ziedošas un ar saldenu smaržu, hortenzijas, rudbekijas, kadiķi, leduspuķes un rododendri. Svarīgi bija dobē iestādīt daudzveidīgus un daudzgadīgus augus, lai ik gadu tie priecētu ciemata iedzīvotājus.

Paldies visiem projekta dalībniekiem par palīdzēšanu, jo neviens darbs nebija par grūtu. Vīrietis ratiņkrēslā raka stādiem bedres ar lāpstu, neredzīgie lika stādus bedrēs. Darbojās kā komanda. Un, nesakiet, ka kaut kas dzīvē nav iespējams un izdarāms. Mūsu attieksme nosaka visu.

Paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu dobes izveidošanā.

Fotogalerija