Latvijas Neredzīgo biedrība, teksta versija

Pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju
Atvērt izvēlni (vietnes karte) vai meklēt vietnē:

Talka 2024- Strazdumuižas parka sakopšana

Aktualitātes

Talka  2024-   Strazdumuižas parka sakopšana

Latvijas Neredzīgo biedrības aktīvisti un ALTUM komanda, apmēram 100 cilvēki -   27.aprīlī - Vislatvijas talkas dienā pulcējās pie Strazdumuižas dienas centra, lai kopīgiem spēkiem sakoptu parka teritoriju.  
No ALTUM bija pieteikušies apmēram 100 cilvēki (kopā ar bērniem un ģimenes locekļiem), kas bija ar mieru iesaistīties šajā labdarības akcijā un palīdzēt sakopt vidi, kura ir Strazdumuižas kultūras un sociālā vides epicentrā.
Kopīgiem spēkiem tika sakopts Strazdumuižas parks, savāktas lapas un atkritumi, pārveidotas puķudobes, sastādītas puķes un krūmi.
Puķu dobes pie Strazdumuižas dienas centra regulāri kopj Dienas centra darbinieki un brīvprātīgie. Talkas dienā tika izravētas un plašinātas puķu dobes, sastādīti augi, kurus ziedoja trīs stādu audzētavas "Inčukalns", stādu audzētavai "Eži", stādu audzētavai “Arumi”.  Pateicoties stādu audzētavu atbalstam, dobes varēja iegūt citu skatu.  Vasarā jādodas novērtēt, kā augi būs sazaļojuši un saauguši. 

Blakus dienas centram atradās nefunkcionējošā strūklaka, kas vēl bija palikusi mantojumā no Padomju laikiem - veca, izdrupusi, bīstama garāmgājējiem, Jau iepriekšējā nedēļā tika uzsākta tās betona pamatnes un sānu demontāža. Lielā ALTUM komanda bija fantastisks darba spēks, lai kopējiem spēkiem veco strūklaku nojauktu. Betona atkritumi tika salikti būvgružu konteinerā un strūklakas vieta tika aizpildīta ar melnzemi. Atliks tik iesēt zālīti!
Jānis Pimbers - Strazdumuižas Vēstures muzeja vadītājs atkritumu kaudzē atrada interesantu relikviju - laika kapsulu - betona trubu ar plastmasas pudeli. 

ALTUM komandai bija liels prieks par padarīto  darbu. Kā izteicās viena darbiniece - “Dažu stundu laikā mēs panācām tika lielisku rezultātu. Ir ļoti jauka sajūta, kad jau pēc dažām stundām var ieraudzīt rezultātu, jo darbā viss ir citādi - strādā un strādā, bet rezultātu neredz.” 

ALTUM bija sarūpējuši pusdienas - gardu Saļanku un saldo pīrāgus. Darba laikā bija pieejama kafija un pīrādziņi tiem, kam bija jāatjauno enerģijas resursi. 

Vēl nepieciešams pieminēt, ka iepriekšējā dienā biedrības “VISMA LABS” aktīvisti - jaunieši, bija ieradušies atbalstīt Strazdumuižas klubu. Jaunieši sakopa kluba iekšpagalma teritoriju, Tika izravētas dobes, savāktas lapas, iestādītas puķes. Vēl tikai atliks iestādīt Ogābelīti ko noziedoja saimniecība ARUMI. Pagalms ar katru mirkli kļūst sakoptāks un daudz patīkamāks un baudāmāks. 

Laiks mūs lutināja, saulīte sildīja un uz lietu pat netaisījās.  Darbi sokas ļoti veikli un rezultāts radīja gandarījuma sajūtu. 
Tiekamies nākamajā gadā!

Fotogalerija


Ieteikt: ieteikt Draugiem.lv ieteikt Facebook ieteikt Twitter ieteikt GooglePlus ieteikt LinkedIn ieteikt Pinterest nosūtīt uz e-pastu


Atvērt izvēlni (vietnes karte)
Latvijas Neredzīgo biedrība sociālajos tīklos:
Lapas beigas.

2024 © Latvijas Neredzīgo biedrība | mājas lapas teksta versija ekrānlasošām programmām, pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju