Latvijas Neredzīgo biedrība, teksta versija

Pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju
Atvērt izvēlni (vietnes karte) vai meklēt vietnē:

Ci GUN- atveseļošanās un psiholoģiskā treniņa māksla Dienas centrā.

Pakalpojumi / Strazdumuižas dienas centrs / Jaunumi

Ci GUN- atveseļošanās un psiholoģiskā treniņa māksla Dienas centrā.

Inese Krustiņa ir Dienas centra aktivitāšu pasniedzēja, kura jau divarpus gadus palīdz cilvēkiem pavadīt savu dzīvi aktīvāk ar Cigun. Cigun ir Austrumu netradicionālās vingrošanas veids. Tas ir cieši saistīts ar ķīniešu filozofiju - sena atveseļošanās un psiholoģiskā treniņa māksla, kas ļaujot atbrīvoties no slimībām, pagarināt dzīves ilgumu, nostiprināt fizisko ķermeni un garu, dziļāk izprotot apkārtējo pasauli. 

Inese ar šo vingrošanas veidu nodarbojas jau 25 gadus, pabeigusi Igora Kudrjavceva cigun skolu „Saules ceļš” un tagad to labprāt māca arī citiem. Pasniedzot treniņus pansionātā, Inesi uzaicināja arī uz Dienas centru, Latvijas Neredzīgo biedrības biedriem rast motivāciju aktivitātēm, uzlabot fizisko un garīgo veselību. Jautājot, kas motivē apmeklēt un apgūt šo vingrošanas veidu, atbildes no Dienas centra aktīvistiem bija ļoti iepriecinošas. Lielāko gandarījumu viņiem sniedz pozitīvas emocijas, būt kopā vienā kompānijā, parunāties un kļut vairāk pašpārliecinātākiem par sevi. Vislielākais prieks ir par to, ka šī aktivitāte palīdz atgūties no traumām un operācijām, kuras dzīves gaitā notikušas, jo galvenais ir darīt!

Inese palīdz  pareizi izpildīt vingrinājumus, pareizi elpot un domāt, lai veselība uzlabotos, kas ir ļoti svarīgi kā vecāka gada gājuma, tā arī jaunākiem cilvēkiem. Cigun nodarbības ir diveriz nedēļā un tās apmeklē dažāda vecuma grupas. Šim vingrošanas veidam nav vecuma ierobežojuma, un to arī varēja novērot nodarbībā, jo ar vingrinājumiem labi tika galā kā jaunāks, tā vecāks. Inese stāsta, ka netikai iemācījusi, ko jaunu, bet arī mācījusies pati no dalībniekiem, jo vājredzīgam vai neredzīgam cilvēkam sīkāk jāizstāsta notiekošais un kustības, kuras jau laika gaitā, bieži apmeklējot nodarbības ir iemācītas. 

Nodarbībām pieteikties var Dienas centrā vai sameklējo Inesi katru otrdienu un ceturdienu nodarbībā. Vasarā, siltā un saulainā dienā nodarbības notiek Strazdumuižas parkā, bet paliekot aukstākam un iestājoties ziemai, vingrošana pārceļas uz klubu. Inese labprāt uzņem un iedrošina vingrot gribētājus un jaunus Dienas centra apmeklētājus.

 

Fotogalerija


Ieteikt: ieteikt Draugiem.lv ieteikt Facebook ieteikt Twitter ieteikt GooglePlus ieteikt LinkedIn ieteikt Pinterest nosūtīt uz e-pastu


Atvērt izvēlni (vietnes karte)
Latvijas Neredzīgo biedrība sociālajos tīklos:
Lapas beigas.

2024 © Latvijas Neredzīgo biedrība | mājas lapas teksta versija ekrānlasošām programmām, pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju