Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Projekta "PROTI un DARI!" īstenošanas un sasniegto rezultātu izvērtēšanas un labās prakses pārņemšanas pasākums

Par biedrību / Jauniešiem

Projekta "PROTI un DARI!" īstenošanas un sasniegto rezultātu izvērtēšanas un labās prakses pārņemšanas pasākums
Foto: Sandra Smona

2017.gada 12.decembrī viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" visas dienas garumā norisinājās projekta "PROTI un DARI!" īstenošanas un sasniegto rezultātu izvērtēšanas un labās prakses pārņemšanas pasākums. Pasākumā piedalījās arī LNB projektu vadītāja Sandra Smona, kura pārstāvēja biedrību un klātesošos iepazīstināja ar līdz šim projekta ietvaros sasniegtajiem mērķiem. Atgādināsim, ka projekta "PROTI un DARI!" galvenais mērķis ir attīstīt NVA nereģistrēto NEET jauniešu prasmes un veicināt to iesaisti izglītībā, NVA īstenotajos pasākumos Jauniešu garantijas ietvaros un nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Pasākumu atklāja Valsts sekretāra vietniece- Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktore Gunta Arāja. Viņai sekoja Ināras Dundures - Latvijas pašvaldību savienības padomnieces izglītības un kultūras jautājumos uzruna. Pēc tām par projekta ieviešanas progresu runāja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Struktūrfondu daļas vadītājs Raitis Imša. Visnotaļ iedvesmojoši, sakot paldies ikvienam sadarbības partnerim, kuri palīdz ieviest un īstenot šo projektu.

Dienas gaitā sekoja projekta ieviešanas aktualitāšu apskats dažādu Latvijas plānošanas reģionu pašvaldībās. Galvenā pamatdoma semināram bija, lai klātesošie varētu palūkoties kā projekts tiek īstenots citās pašvaldībās. Kādam šis projekts noritēja raitāk, kādam ar aizķeršanos. Bet tāpēc jau visiem bija iespēja uzklausīt gan pozitīvo, gan ne tik pozitīvo pieredzi. Neiztika arī bez humora. Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienības vakara (maiņu) vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Daiga Ramata dalījās diezgan amizantos atgadījumos. Bet vienu noteikti ieteica pārņemt arī savā darbībā. Visiem ir labi zināms, ka šādos projektos ir grūti nodrošināt pietiekošu skaitu mērķa grupas cilvēku. Tādēļ Daiga ikdienas praksē pielieto slaveno putekļusūcēju Kirby izplatīšanas metodi. Proti, kad projekta aktivitātes beidz kāds jaunietis Daiga viņam pie atsauksmēm lūdz norādīt vēl divu savu draugu un paziņu, kuri atbilst projekta nosacījumiem kontaktinformāciju. Gluži vienkārši un patiesībā ģeniāli.

Uzzinājām, ka pārstāvji no citām pašvaldībām projekta dalībniekiem piedāvā tādas nodarbības kā ēst gatavošanu, dekorāciju veidošanu, skaistumkopšanu (manikīra un pedikīra profesija) un Viļānos pat autovadītāju apliecību iegūšanu. Arī LNB piedāvātie pakalpojumi jauniešiem bija līdzvērtīgi un atzinīgi novērtēti. Jāteic, ka LNB jauniešiem piedāvā pielāgotas nodarbības, kas attīsta dažādas personības šķautnes.

Jau rit piektais projekta mēnesis kopš LNB īsteno dažādas aktivitātes. Jaunieši kļuvuši drošāki, zinošāki un pārliecinātāki. Ir labi apmeklēt izvērtēšanas pasākumus, kuros var gūt ieskatu citu sadarbības partneru sasniegumos un dot savu skatījumu un pieredzi arī citiem. LNB turpinās īstenot projektu un mīļuprāt uzņems savā pulkā jauniešus, kuri vēlas savā dzīvē iegūt ko jaunu, veidot jaunas sadraudzības, apmeklēt pasākumus un doties ekskursijās. Gaidīsim tieši Tevi!