Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Biedrības amatierteātris piedalās Dziesmu un deju svētku gājienā

Par biedrībuStrazdumuižas klubsPasākumu atskats

Biedrības amatierteātris piedalās Dziesmu un deju svētku gājienā
Foto: Anita Monozova

Latvijas Neredzīgo biedrības drāmas un dzejas teātris bija vienīgais Dziesmu un deju svētku atklāšanas gājienā, kas nesa mūsu biedrības vārdu. Tas izskanēja neskaitāmas reizes visā 1,8 km garajā maršrutā līdz pat Ieejas Vārtiem pie Skonto stadiona. Jo teātrinieki bija pirmie, kuri sekoja aiz uzraksta «Biedrību, uzņēmumu un iestāžu kolektīvi». Tika uzgavilēts gan Latvijas Neredzīgo biedrībai, gan Strazdumuižas teātrim, gan arī vienīgajam sunim-pavadonim Fejai, kurš veda savu saimnieku Andri šajā garajā, bet skaistajā gājienā.

Strazdumuižas amatierteātris satikās Operas skvērā stundu pirms sava starta gājienā, lai apsietu katram īpaši pašūtu zaļu lakatiņu — tieši tādā pašā krāsā kā teātra jaunā karoga krāsa, kas ar sponsoru atbalstu pagatavots arī tieši pirms svētkiem. Visiem pacilāts noskaņojums, nedaudz satraukuma un daudz, daudz smaidu. Tos var sajust, aplūkojot kopbildi, kas tapa īsi pirms došanās gājienā.

Laiks bija drēgns, kaut kur Rīgas pamalēs jau sāka smidzināt lietus. Kaut gājiens sākās dienas vidū, mūsu dalībnieki drīkstēja tam pievienoties tikai ap pl. 21. Jo gājienā kopumā piedalījās ap 43 tūkstošiem cilvēku, un katram kolektīvam gribējās, lai tas ir īpašs mirklis. Skatītāju rindas ielu malās vēl arvien bija atsaucīgas, un Latvijas Neredzīgo biedrības kolektīvs raitā solī piedipināja, pieūjināja un piesmaržināja ar ziedu pušķiem gan Rīgas ielas, gan Dziesmu un deju svētku lielos Ieejas vārtus pie Skonto stadiona. Ne aukstais vējš un pat ne lietus nemazināja prieku mūsu dalībnieku sejās.

Šī bija svētdien, 2018.gada 1.jūlijs, un XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI deju svētki bija sākušies!


Rakstu sagatavoja un svētku gājienu vēroja - Anita Monozova, žurnāla ROSME redaktore

Fotogalerija