Latvijas Neredzīgo biedrība, teksta versija

Pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju
Atvērt izvēlni (vietnes karte) vai meklēt vietnē:

Strazdumuižas kluba notikumi 2019. gadā

Par biedrību / Strazdumuižas klubs / Pasākumu atskats

Strazdumuižas kluba notikumi 2019. gadā

Sācies jauns gads, bet, lai ietu tālāk, mazliet gribas novērtēt jau noieto ceļu.

2018. gadā atzīmējām mūsu Latvijas simtgadi, rīkojām svētkus, notika visdažādākās aktivitātes. Tas bija arī Dziesmu svētku gads.

Pagājušais, 2019. gads neizcēlās ar tik grandioziem notikumiem, tomēr netrūka darba, svētku un atbildīgu pasākumu. Latvijas Neredzīgo biedrības Strazdumuižas klubs, kas atrodas Rīgā, Juglā, pulcē gan Strazdumuižas ciemata iedzīvotājus, gan citus rīdziniekus, gan ļaudis no citām vietām Latvijā uz koncertiem, teātra izrādēm, dažāda veida sarīkojumiem, semināriem un citiem pasākumiem.

Pirmais sarīkojums pagājušajā gadā bija 12. janvārī — LNB Rīgas pilsētas teritoriālās organizācijas jaungada svinības.

Kā katru gadu pēc iepriekšējā gada decembra plašajiem Ziemassvētku pasākumiem un gadu mijas ballēm janvāris tāds mierīgāks, bet jau februārī viss atkal norit pilnā sparā. 9. februārī notika Strazdumuižas radošā kolektīva «Strazdi» koncerts «Tuvošanās», kas pulcēja skatītājus ne tikai no Strazdumuižas ciemata. Jau 14. februārī, kā jau katru gadu svinējām Valentīndienu ar koncertu «Mīlestības pinekļos», kuru vadīja divu Strazdumuižas vokālo ansambļu vadītāja Anita Andersone. Pēc nedēļas, 21. februārī, ar koncertu klubā viesojās Juglas mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi. Un jau atkal tieši pēc nedēļas, 28. februārī, pavisam kaut kas atšķirīgs  — VEF kultūras pils vokāli instrumentālā ansambļa «Kaleido» koncerts «Kā var aizmirst», A. Vintera un E. Rozenštrauha ritmos. Šo ceturtdienu koncertu «ciklu» noslēdza Starptautiskajai sieviešu dienai veltītais koncerts 7. martā, kuru sniedza «Duets Sandra». Lai nemaldinātu mūsu lasītājus, šis ir divu kungu duets. Pateicoties divu ziedu veikalu — «Kings flower» un «Krokus» atsaucībai, visas koncerta apmeklētājas saņēma ziedus.

9. martā kluba lielo zāli pieskandināja triju koru — «Jolanta», «Ars longa» (Latviešu biedrības nams) un «Atbalss» (Talsi) draudzības koncerts. Tajā piedalījās arī Strazdumuižas pūtēju orķestris. Saviesīgajā daļā spēlēja vokāli instrumentālais ansamblis «Epsilons».

Aprīļa sākumā zālē bija apskatāma Valda Grigaļa jubilejas gleznu izstāde. 11. aprīlī mākslinieks (viņš arī fiziķis, kinoamatieris, ceļotājs, tagad pensionārs) demonstrēja savas filmas, stāstot par tur redzamo. Šis pasākums ieinteresēja tūrisma un dabas draugus. Pārgājieni, laivošana pa lielajām Sibīrijas upēm un citas aizraujošas lietas.

27. aprīlī pavasara talka, kurā, kā pēdējos gados pierasts, piedalījās arī pārstāvji no Nacionālās apvienības. Pēc tam klubā Nacionālā apvienība organizēja diskusijas, tajās piedalījās arī kultūras ministre Dace Melbārde. Diskusijas papildināja mākslinieku priekšnesumi, viens no māksliniekiem, ko bija iespējams klausīties, bija esošais kultūras ministrs Nauris Puntulis.

29. aprīlī — dalībnieku atlase festivālam «Baltijas vilnis», kas notiek ik pēc 2 gadiem kādā no trim Baltijas valstīm (šogad Lietuvā). Par iespēju piedalīies festivālā, kas norisinājās Kauņā, septembrī, cīnījās kopumā 8 dalībnieki. Šoreiz iespēju doties uz festivālu ieguva Natālija Muravjova, Daina Skuja, Antons Sņegovs un vokāli instrumentālais ansamblis «Epsilons».

13. maijā notika tikšanās ar pārstāvi no Latvijas Bankas, kurā pārrunājām dažādus jautājumus, tajā skaitā tikām iepazīstināti ar viltotām banknotēm. To atšķiršanā no īstām banknotēm bija pat sarīkots tāds kā konkurs, kurā pārliecinoši uzvarēja Dailonis Ezeriņš, kurš atpazina gandrīz visas viltotās un īstās banknotes.

14. maijā Mātes dienai veltītā koncertā piedalījās Strazdumuižas kluba kolektīvi - «Pavasara brīnumputni», «Rudens roze», «Senozols» un Strazdumuižas pūtēju orķestris.

6. augustā pieci Strazdumuižas amatiermākslas kolektīvi — «Pavasara brīnumputni», «Rudens roze», «Senozols», «Epsilons» un pūtēju orķestris — piedalījās Biedrības organizētajā informācijas dienā «Saredzi iespējas» Esplanādē.

Un tad jau klāt Strazdumuižas ciemata svētki, kas tiek rīkoti Rīgas svētku ietvaros. Šoreiz svētku tēma bija leģendas, tāpēc arī sarīkojumu vadīja divi «zemnieki no dzimtmuižas laikiem — Odiņš un Kūla». Kā jau katru gadu svētkos koncertā piedalījās arī Strazdumuižas amatiermākslas kolektīvi.

Rudenī, oktobrī, vairāki pasākumi bija veltīti Starptautiskajai baltā spieķa dienai. 11. oktobrī Strazdumuižas drāmas un dzejas teātris Ineses Vanagas režijā spēlēja Harija gulbja izrādi «Cīrulīši», 13. oktobrī pirmo reizi mūsu kluba zālē koncertu sniedza koris «Nāc līdzās!», kora un solistu priekšnesumi klausītājiem ļoti patika.

7. novembrī pie koncertu vēlreiz viesojas ansamblis «Kaleido» no VEF kultūras pils.

14. novembrī Latvijas gadadienai veltīts koncerts «Zaļā zeme», ko režisores Ineses Vanagas vadībā kopā saistīja trīs aktrises — Inga, Daina un Ineta.

5. decembrī mūs ar koncertu priecēja Austras bērnu Rīgas kopa. Jau 9. decembrī liels notikums — kora «Jolanta» nepārtrauktas darbības 135 gadu jubilejai veltīts pasākums. Tajā piedalījās jauktie kori «Vefieši», «Ars longa» un dalībnieki no Baložu kora. Saviesīgajā daļā par mūziku gādāja ansamblis «Epsilons». Par bagātīgi klātajiem jubilejas galdiem parūpējās vairāki sponsori, kuriem sakām lielu paldies, tie ir veikalu tīkli «Maxima», «Mego», konditorejas SIA «Nomeda», SIA «Landrika» — Franču maize un «SIA Raunas dārzs».

17. decembrī notika Ziemassvētku koncerts «Ziemas šūpuļdziesma», kuru vadīja Anita Andersone. Tajā piedalījās 6 Starzdumuižas amatiermākslas kolektīvi, kas dejoja, dziedāja un spēlēja mūzikas instrumentus.

16. un 23. decembrī bija iespēja apmeklēt seminārus «55+», kur stāstīja par veselīgu pārtiku, dažādām atkarībām, sirds un asinsvadu slimībām.

28. decembrī notika ilgi gaidītā gadu mijas balle. Balle par mūziku gādāja Anita un Aldis Andersoni. Tas viss svētkiem dekorētajā zālē, par ko jāpateicas kluba saimniecības vadītājam Vilim un arī meitenēm no rehabilitācijas centra.

Šogad visi 8 amatiermākslas kolektīvi ir koncertējuši Rīgā un dažādās Latvijas vietās, tomēr visaktīvākie bija vīru vokālais ansamblis «Senozols», Strazdumuižas pūtēju orķestris un Strazdumuižas kluba drāmas un dzejas teātris. Toties visgrandiozākie pasākumi bija saistīti ar jaukto senioru kori «Jolanta».

Regulāri darbdienu vakaros un ne tikai notiek kolektīvu mēģinājumi, kā arī sadarbības partneru sporta nodarbības, semināri, sapulces un saviesīgi pasākumi.

Gaidīti un labi apmeklēti ir labdarības biedrības «Gaismas talanti» un Rīgas modes un stila vidusskolas rīkotie pasākumi sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību. Tajos kluba mazajā zālē ir iespēja apgriezt matus, bet lielajā zālē baudīt tēju, kafiju, saldumus, klausīties muzikālus priekšnesumus un izmantot brīvo mikrofonu, kā arī iepazīties ar garīga rakstura pārdomām.

Manuprāt, viens no interesantākajiem pasākumiem šajā gadā bija biznesa organizācijas «BNI Wagner» rīkotais pasākums 12. novembrī. Organizācijas biedri bija sagatavojuši daudz dažādas interesantas stacijas - pie pieciem galdiem bija iepsējams apskatīt, aptaustīt un pamēģināt dažādas prece un jauninājumus Latvijā,  ārpus telpām improvizēts ugunsgrēks, lai speciālista vadībā iemācītos apieties ar ugunsdzēšanas aparātu. Pārsteigums bija tas, ka varējām baudīt aromātisku kafiju un uzkodas. Izskaņā «Senozola» vīrišķīgā uzstāšanās izskanēja kā paldies mūsu viesiem.




Tekstu sagatavoja Inita Ozoliņa, tekstu publicēja Madara Kalniņa 


Ieteikt: ieteikt Draugiem.lv ieteikt Facebook ieteikt Twitter ieteikt GooglePlus ieteikt LinkedIn ieteikt Pinterest nosūtīt uz e-pastu


Atvērt izvēlni (vietnes karte)
Latvijas Neredzīgo biedrība sociālajos tīklos:
Lapas beigas.

2024 © Latvijas Neredzīgo biedrība | mājas lapas teksta versija ekrānlasošām programmām, pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju