Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Strazdumuižas amatierteātris spēlē no sirds Dziesmu un deju svētkos

Par biedrībuStrazdumuižas klubsPasākumu kalendārs

Strazdumuižas amatierteātris spēlē no sirds Dziesmu un deju svētkos
Foto: Anita Monozova
Latvijas Neredzīgo biedrības drāmas un dzejas teātris piedalījās 
XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos 
ar Ādolfa Alunāna viencēlienu 
"Pašu audzināts", režisore Inese Vanaga.

Otrdien, 3.jūlijā, Vērmanes dārzā līdz ar amatnieku meistaru darinājumu tirdziņu varēja skatīt Latvijas amatierteātru priekšnesumus. Neskatoties uz smidzekli un dzestro vēju, Lielā skatuve pulcēja daudz ļaužu. Mūsu biedrības teātra aktieri bija manāmi satraukušies, jo spēlēt brīvā dabā ar pareizu apskaņošanu - tas ir liels izaicinājums. Visi rekvizīti (un to tiešām bija ļoti daudz!) jau laicīgi ar smago kravas mašīnu tika nogādāti uz Vērmanes dārzu un savietoti aiz skatuves.

Tanī dienā Ādolfa Alunāna lugas uz Lielās skatuves rādīja 4 amatierteātru kolektīvi - viens aiz otra raitā secībā. Skatītājiem bija ko turēt 6 stundu garumā! Tiklīdz viena izrāde beidzās, tā lielā ātrumā uz skatuves tika izvietoti nākamās izrādes rekvizīti. Arī mūsu teātra aktieri ar palīgiem ātri, ātri sanesa uz skatuves galdus, krēslus, traukus, puķes, iekārtoja mazu virtuvi un viesistabu. Pats lielākais rekvizīts - motocikls - palika aizskatuvē, gaidot savu rūcošo iznācienu lugas vidū. Visi rekvizīti bija īsti - kartupeļi ar izdīgušiem asniem grozā. olas ar miltiem, jau saceptas lielās pankūkas, sarkana sula (izrādē domāta kā vīns) un īstas vīna glāzes.

Nepilnas stundas garumā mūs aktieri parādīja īstu spēli - dzirkstīja Alunānam raksturīgais humors, iemīlēšanās nopūtas un īstas ģimenes ķildas. Un vienmēr viss beidzas laimīgi - tiek mīti saderināšanās gredzeni un plānotas kāzas.

Sirsnīgs paldies visiem aktieriem par profesionālo spēli! Īpašs paldies režisorei Inesei Vanagai par visu darbu laicīgu koordinēšanu! Jo izrāde noritēja bez aizķeršanās, un tas parāda, ka režisore visu bija saplānojusi pareizi. 

Lai sasniegtais šajos Dziesmusvētkos ir kā pakāpiens nākamo mērķu sasniegšanai!

Anita Monozova, žurnāla "Rosme" redaktore


P.S. - Ir izveidota īsfilma par to, kā Strazdumuižas amatierteātrim gāja šajos Dziesmu svētkos. Tiklīdz tiks atrisinātas tehniskās lietas, filmas saite uz YouTube tiks pievienota šī raksta beigās.

Fotogalerija