Latvijas Neredzīgo biedrība, teksta versija

Pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju
Atvērt izvēlni (vietnes karte) vai meklēt vietnē:

LNB Rēzeknes teritoriālās organizācijas biedri Eslingenas emociju varā

Par biedrību / Teritoriālās organizācijas un juridiskie biedri / Rēzeknes TO

LNB Rēzeknes teritoriālās organizācijas biedri Eslingenas emociju varā

2018. gada 10 novembrī Rēzeknes Latgales vēstniecībā "GORS" Lielajā zālē pl. 12:30 notika vienīgā dziesmu spēles – mūzikla “Eslingena” izrāde Latvijā. Tā bija rēzekniešiem kā dāvana Latvijas simtgadē un reizē arī kā godinājums mūžībā aizgājušajiem šīs izrādes autoriem – Albertam Legzdiņam un Andrim Ritmanim.
Šī stāsta uzvedums uz “GORS” skatuves bija loģiska izvēle, tā kā projekta vadītāja, idejas autore, latviešu kultūras biedrības “Saime” Štutgardē dibinātāja Laura Putāne nāk no šī skaistā, sirsnīgiem cilvēkiem apdzīvotā Latgales novada.
Pilna zāle – ovācijas! Savu ģenerālmēģinājumu izrādes komanda dāvināja skatītājiem, kuru iespējas apmeklēt kultūras pasākumus ir ierobežotas. Arī mēs, Rēzeknes LNB TO biedri, bijām uz to uzaicināti. Izrādi apmeklēja gandrīz 30 LNB biedru. Mums bija dota iespēja iejusties skatītāju veidolā tā laika pēckara bēgļu lomās.
Eslingena ir stāsts par vienu no lielākajām bēgļu nometnēm Vācijā, kas starp tautiešiem tika dēvēta par “mazo Rīgu”. Šeit cilvēku likteņus caurvij mīlestība, šķiršanās, ilgas un atkalredzēšanās. Te notiek ne mazums aizraujošu notikumu, spilgtu pārdzīvojumu. Tam visam pa vidu roku rokā iet mīlestība. Izrādes librets un improvizācija radīja jaunas neaizmirstamas emocijas. Vairāk nekā 60 ārzemēs patstāvīgi dzīvojošo tautiešu no 7 valstīm piedalījās šī mūzikla iestudējumā. Šajā izrādē blakus profesionāliem mūziķiem, dejotājiem, aktieriem savu prasmi rādīja arī amatieri. Viņi visi centās izdzīvot Eslingenas varoņu dzīves stāstus un aiznest tos līdz skatītāja dvēselei. Eslingenas nometnes laiks un dzīve ir ne tikai daļa no mūsu tautas pagātnes vēstures, bet arī daļa tagadnes.
No sirds pateicamies Štutgartes Latviešu kultūras biedrības “Saime” pārstāvjiem par dāvāto tādu izdevību!


Ieteikt: ieteikt Draugiem.lv ieteikt Facebook ieteikt Twitter ieteikt GooglePlus ieteikt LinkedIn ieteikt Pinterest nosūtīt uz e-pastu


Atvērt izvēlni (vietnes karte)
Latvijas Neredzīgo biedrība sociālajos tīklos:
Lapas beigas.

2024 © Latvijas Neredzīgo biedrība | mājas lapas teksta versija ekrānlasošām programmām, pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju