Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Baltijas vilnis

Projekti › Realizētie projekti

Baltijas vilnis
Projekts ir realizēts

Projekta finansētājs: Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments

Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments

Projekta mērķis:

„Baltijas vilnis” ir ilggadējs mūzikas festivāls cilvēkiem ar redzes traucējumiem Baltijas valstīs. Ik pēc 2 gadiem festivāls tiek organizēts kādā no valstīm, Šogad kārta pienākusi Latvijai.

Organizatorvalsts, festivāla ietvaros, uzņemas segt festivāla dalībnieku nakšņošanas, ēdināšanas, festivāla telpu nomas un profesionālās skaņas, gaismas tehnikas nomas izmaksas, kā arī rūpējas par apbalvošanas ceremonijas organizēšanu un balvām- ziediem, pateicības rakstiem, piemiņas veltēm. Šāda kārtība ir bijusi jau no festivāla pirmsākumiem un tiek turpināta arī šodien.

Festivāla organizēšna sākas ar festivāla nolikuma izstrādi. Kad šis nolikums ir sagatavots un apstiprināts, tas tiek izsūtīts vairākām organizācijām, kas atrodas Lietuvā un Igaunijā. Protams, LNB informāciju nodod arī saviem biedrības biedriem, lai no visas Latvijas atrastu vistalantīgākos māksliniekus ar redzes traucējumiem.

Pēc nolikuma izsūtīšanas sākas atlases konkursi visās valstīs. No vairākiem desmitiem dalībniekiem tiek izraudzīti tie, kuri pārstāvēs katru dalībvalsti festivālā. Šie izraudzītie finālisti gatavo savus priekšnesumus, video vizītkartes un skatuviskos tērpus, atbilstoši festivāla nolikumam.

Latvijas pārstāvji veic visus priekšdarbus, kas saistīti ar festivāla sekmīgu norisi- viesnīcas rezervēšana, ēdināšanas jautājumu risināšana, pasākuma vadītāju izvēle, profesionālas skaņas un gaismu aparatūras rezervēšana, publicitātes aktivitātes, festivāla drukāto materiālu izstrāde, pasākuma telpu noma un balvu un atzinības rakstu sagatavošana.

Festivāla dalībnieki uz festivālu ierodas jau 22. septembrī, iepazīstas ar pasākuma norises vietu un iepazīstas ar pārējiem festivāla dalībniekiem. 23. septembrī agri no rīta sākas festivāla dalībnieku mēģinājumi, lai jau ap plkst. 15:00 varētu sākties pats festivāls.

Īpaši svarīgi atzīmēt faktu, ka festivālu tehniski apkalpos profesionāļi savā joma- profesionāli skaņu inženieri un gaismotāji, lai šis pasākums būtu konkurētspējīgs un kvalitatīvs. Katrs pasākuma dalībnieks ir unikāls un to tehniskās prasības dažādas. Tāpat katram dalībniekam būs video vizītkarte, kas būs jāatspoguļo uz lielā ekrāna. Darbs būs pamatīgs un ļoti atbildīgs, tieši tādēļ šādu pasākumu nepieciešams uzticēt sertificētiem profesionāļiem, nevis amatieriem.

Pēc festivāla norises un apbalvošanas ceremonijas, plānots pasākuma dalībnieku atpūtas vakars ar uzkodām un dejām. Šādā veidā pasākuma dalībnieki brīvā atmosfērā varēs viens ar otru komunicēt, pārrunāt skatuviskos sniegumus un baudīt svētku noskaņu.

Visa festivāla gaita tiks iemūžināta video formātā. Video vēlāk augšupielādēts biedrības un sadarbības partneru mājas lapās.

Festivāla dalībnieki 24. septembra rītā dodas prom no naktsmītnēm.

1. Mūzikas festivāla "Baltijas vilnis" finālisti no Latvijas- Aleksandra kvartets

Šogad Aleksandra kvartets svin 5 gadu jubileju. Aleksandrs kā mūzikas pedagogs daudzus gadus trādājis par skolotāju, bet savlaik, Maskavā, vadījis liliputu orķestri.
Kvartets radās pavisam nejauši, senas draudzības vārdā. Aleksandrs kādā saviesīgā pasākumā Liepājas Biedrības namā pēc daudziem gadiem satikās savu draugu un bijušo studentu Gunti Ābolu. Nebija nekādu šaubu, ka jādibina ansamblis. Ab...i kungi pieaicināja klāt savas kundzes un izveidojās kvartets. Aleksandrs pats raksta un aranžē skaņdarbus kvartetam. Daudz koncertē mūzikas skolās prieka pēc un bez maksas. Repertuārs plašs. Sākot no klasikas un beidzot ar popu. Tomēr sirdij tīkamāki tehniski sarežģīti un melodiski skaņdarbi. Kā paši smej, no franču skaņdarbiem ģībstot.
Festivālā uzstāsies ar latviešu komponista Marģera Zariņa „Tango" no kinofilmas „Pie Bagātās kundzes" un komponista Garii Uorren skaņdarbu „Čatanuga ču-ču" no kino filmas „Saulainās ielejas serenāde".

Aleksandra kvartets

2. Mūzikas festivāla „Baltijas vilnis” finālisti- radošā apvienība „Skaņa”

Apvienība radās tieši ar mērķi uzstāties mūzikas fetsivālā „Baltijas vilnis”. Kopā sanāca trīs apņēmīgi jaunieši. Dzīvespriecīgi, nedaudz nenopietni, bet no dabas uzcītīgi darboņi. Apvienībā dzied Dmitrijs un Ieva Gavrilovi, kā arī Edijs Fuksis. Tika sagatavotas 2 kompozīcijas. Pirmā būs „Pavāru dziesma” no latviešu kino filmas „Vella kalpi” un otra būs „3 musketieru dziesma” no krievu kino klasikas- filmas „3 musketieri”.
Laipni gaidīti noklausīties jauniešu sniegumu klātienē jau pavisam drīz festivālā „Baltijas vilnis”.

Dima un Edijs

3. Daina Skuja

“Dziedu, kopš sevi atceros. Jau bērnībā, kad biju pavisam maziņa, dziedāju līdzi radio atskaņotajām dziesmām un ātri vien atcerējos visus latviešu dziesmu vārdus.” Patīk: tehnoloģijas un viss ar tām saistītais, garas pastaigas. Nepatīk: gatavot ēst.

“Don’t let your dreams be just dreams. Just do it!” (“Neļaujiet saviem sapņiem būt tikai sapņiem. Piepildiet tos!”)

Daina

4. Mūzikas festivāla "Baltijas vilnis" fināliste Natālija Muravjova

Natālija par sevi: "Dienā notiekti ir par maz stundu, lai varētu paspēt visu, ko vēlos - tas man nepatīk. Toties ļoti patīk gatavot ēst, rūpēties par savu ģimeni un manu suni-pavadoni Latu un, protams, dziedāt. Vēl ļoti liela aizraušanās ir dejas - gan parastās, gan vēderdejas. Dzīves moto - bez panikas!". Natālija festivālā izpildīs Raimonda Paula komponēto skaņdarbu "Viss nāk un aiziet tālumā" no latviešu kino filmas "Mans draugs nenopietns cilvēks" . Bet no krievu kino klasikas, filmas "Brilianta roka" atpazīstamo dziesmu "Palīdzi man".

Natālija Muravjova

Kontaktinformācija
Sandra Smona Sandra Smona
28880203
projekti@lnbiedriba.lv

Fotogalerija