Latvijas Neredzīgo biedrība, teksta versija

Pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju
Atvērt izvēlni (vietnes karte) vai meklēt vietnē:

„Saruna klusumā un tumsā” (Dialogue in the silence and in the dark)

Projekti › Realizētie projekti

„Saruna klusumā un tumsā” (Dialogue in the silence and in the dark)
Projekts ir realizēts
Neredzīgu un nedzirdīgu cilvēku radošuma veicināšana Lietuvā un Latvijā

Ilgums: 1. aprīlis 2018 - 1. oktobris 2021

Vadošais partneris: Latvijas Neredzīgo biedrība (Latvija),
Projekta partneriTelšai rajona administrācija (Lietuva) un Žemaites Drāmas teātris (Lietuva)

Projekta Nr. LLT-377 "Saruna klusumā un tumsā" ("Dialogue in the silence and in the dark" - a new way to discover a different world A diffrent ligh))  ietvaros tika radīta platforma neredzīgu un nedzirdīgu aktieru savstarpējai sadarbībai un iekļaušanai apkārtējā sabiedrībā. Projekta mērķis ir veicināt sadarbību starp neredzīgiem un nedzirdīgiem cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti teātra mākslā Lietuvas un Latvijas robežas reģionos. Tika radīta filma- skatuves uzvedums ar jauktām mērķa grupām- neredzīgie un nedzirdīgie aktieri, uzsvaru liekot uz šo cilvēku radošuma veicināšanu. Projekta laikā radītais filma - skatuves uzvedums bija kā pašu veidotas radošas un mākslinieciskas mājas. Šiem cilvēkiem tika dota iespēja redzēt savas dzīves un pieredzes atspoguļojumu uz skatuves. Ar dažādu komunikācijas veidu saliedēšanu, filam ir piesaistījusi  nedzirdīgo un neredzīgo cilvēku auditoriju kā arī citus interesentus, tajā skaitā kā neprofesionālus, tā profesionālus aktierus. 

Projekta uzsākšanas posmā tika organizēti kastingi, lai atlasītu potenciāli atbilstošākos projekta dalībniekus. Ar šiem dalībniekiem meistarklāšu laikā strādāja izrādes režisors, horeogrāfs, kostīmu mākslinieks, psihologs, surdotulks un citi speciālisti. Kopumā projekta laika tika īstenotas meistarklases 48h apmērā, kur dalībnieki gan grupās, gan individuāli sgtrādāja pie filmas - skatives uzveduma izveides. Meistarklasēs kopumā piedalījās 39 dalībnieki, no kuriem  13 piedalījās filmas - skatuves uzdevuma izveidē. 

Projektu īstenoja 42 mēnešu garumā. 

Projekts tika īstenots Interreg V-A Latvia-Lithuanua Programme 2014-2020 ietavros.
Projekta kopējais finansējums ir 164 625.96 EUR, no kuriem 139 932,05  EUR ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums.

Programmu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), projekta atbalsta intensitāte ir 85%. 

https://latlit.eu/ 
www.europa.eu Kontaktinformācija

Daina Kārkliņa

25927815
projekti.lnb@gmail.com

Video

Fotogalerija


Ieteikt: ieteikt Draugiem.lv ieteikt Facebook ieteikt Twitter ieteikt GooglePlus ieteikt LinkedIn ieteikt Pinterest nosūtīt uz e-pastu

„Saruna klusumā un tumsā” (Dialogue in the silence and in the dark) aktualitātes:Atvērt izvēlni (vietnes karte)
Latvijas Neredzīgo biedrība sociālajos tīklos:
Lapas beigas.

2024 © Latvijas Neredzīgo biedrība | mājas lapas teksta versija ekrānlasošām programmām, pārslēgties uz pilno mājas lapas versiju