Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

„Saruna klusumā un tumsā”- jauns ceļš, kas atklās citādāku pasauli.

Projekti › Aktuālie projekti

„Saruna klusumā un tumsā”- jauns ceļš, kas atklās citādāku pasauli.
Neredzīgu un nedzirdīgu cilvēku radošuma veicināšana Lietuvā un Latvijā

Ilgums: 1. aprīlis 2018 - 1. oktobris 2020

Projekta partneri: Latvijas Neredzīgo biedrība (Latvija), Telšai rajona administrācija (Lietuva) un Žemaites Drāmas teātris (Lietuva)

Projekta ietvaros tiks radīta platforma neredzīgu un nedzirdīgu aktieru savstarpējai sadarbībai un iekļaušanai apkārtējā sabiedrībā. Projekta mērķis ir veicināt sadarbību starp neredzīgiem un nedzirdīgiem cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti teātra mākslā Lietuvas un Latvijas robežas reģionos. Tiks radīts skatuves uzvedums ar jauktām mērķa grupām- neredzīgie un nedzirdīgie aktieri, uzsvaru liekot uz šo cilvēku radošuma veicināšanu. Projekta laikā radītais skatuves uzvedums būs kā pašu veidotas radošas un mākslinieciskas mājas. Šiem cilvēkiem būs iespēja redzēt savas dzīves un pieredzes atspoguļojumu uz skatuves. Ar dažādu komunikācijas veidu saliedēšanu, šis uzvedums piesaistīs plašu nedzirdīgo un neredzīgo cilvēku auditoriju, tajā skaitā kā neprofesionālus, tā profesionālus aktierus. Projekta īstenotāji iepazīstinās ar jaunu teātra veidu nedzirdīgiem un neredzīgiem cilvēkiem Klaipēdas, Paņevežas, Šauļu, Telšai, Utenas, Kauņas, Kurzemes, Latgales un zemgales reģionos.

Projekta uzsākšanas posmā tiks organizēti kastingi, lai atlasītu potenciāli atbilstošākos projekta dalībniekus. Ar šiem dalībniekiem strādās izrādes režisors, horeogrāfs, kostīmu mākslinieks, psihologs, surdotulks un citi speciālisti. Tāpat, lai dalītos ar projekta laikā gūto pieredzi un iegūtu jaunu citu valstu pieredzi skatuves jomā, projekta dalībnieki varēs aizceļot uz kādu Eiropas savienības valsti, kura dramaturģijas jomā ir gana zinoša un pieredzējusi.

Projekts tiks īstenots 42 mēnešu garumā. Tā ietvaros notiks kastingi (potenciālo skatuves mākslinieku atlase), mēģinājumi nometņu veidā Lietuvā un Latvijā, uzveduma atklāšanas svētki, vairākas uzveduma izrādes Lietuvā un Latvijā.

Projekts tiek īstenots Interreg V-A Latvia-Lithuanua Programme 2014-2020 ietavros.
Projekta kopējais finansējums ir 164 625.96 EUR, no kuriem 132 026.97 EURir piešķirti Latvijas Neredzīgo biedrībai kā projekta vadošajam partnerim, savu aktivitāšu īstenošanai. Programmu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), projekta atbalsta intensitāte ir 85%. 

Kontaktinformācija

Krista Krūmiņa

29197510
projekti.lnb@gmail.com

„Saruna klusumā un tumsā”- jauns ceļš, kas atklās citādāku pasauli. aktualitātes: