Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Saulaini, silti un skanīgi

Projekti › Realizētie projekti

Saulaini, silti un skanīgi
Projekts ir realizēts

Projekta finansētājs: Rīgas domes Labklājības departaments

Rīgas domes Labklājības departaments

Projekta mērķis:

Nodrošināt Strazdumuižas kluba kolektīvu ikdienas darbību, turpmāku dalību dažādos kultūras pasākumos, iedrošināt kolektīvu dalībniekus turpināt iesaistīties gan kluba kultūras, gan sabiedriskajā dzīvē, sekmēt plašākas sabiedrības izpratni par neredzīgu un vājredzīgu cilvēku ikdienu un sasaisti ar kultūras procesiem.

Projekta aktivitātes paredz daļēji atbalstīt Strazdumuižas kluba saimniecisko darbību, apmaksājot komunālos pakalpojumus, iegādājoties saimniecības un kancelejas preces, kā arī apmaksājot viesmākslinieku, grupas Z-scars uzstāšanos un skaņu pastiprinošo iekārtu un profesionālo gaismekļu nomu Strazdumuižas klubā Lielās talkas pasākumā, pavasarī.

Ikdienas meģinājumi noris Strazdumuižas klubā, kur savu darbību aktīvi veic 8 Strazdumuižas radošie kolektīvi. Šīm aktivitātēm ir nepieciešamas siltas un sausas telpas. Strazdumuižas telpu komunālie maksājumi ik mēnesi sastāda lielas naudas summas, kas LNB ir grūti nomaksājamas tieši nepietiekamu finanšu resursu dēļ. Tādēļ Labklājības Departamenta atbalsts ir jo īpaši svarīgs šai minētajai pozīcijai, lai kolektīvi varētu darboties un mākslinieciski pilnveidoties.

Ikdienas mēģinājumu un koncertu laikā tiek gana daudz patērtētas dažādas saimniecības un kancelejas preces. Salvetes, mazgāšanas līdzekļi, papīra dvieļi, grīdas lupatas. Bet no kancelejas precēm papīrs notīm, mapes, rakstāmpiederumi, līme, korektori u.c. preces.Ar projekta palīdzību tiks sniegts atbalsts arī šo nepieciešamo preču iegādei.

LNB biedri, Strazdumuižas ciemata iedzīvotāji ik gadu aktīvi iesaistās Lielās talkas pasākumā, sakopjot savu ciemata teritoriju un attīrot Juglas ezera piekrasti. Tā kā pasākums ir ar sociāli atbildīgu ievirzi un fiziski smags, LNB vēlas pateikties visiem darboņiem, sarīkojot Strazdumuižas klubā koncertu ar balles dejām. Pēdējo gadu pieredze rāda, ka personas ar redzes invaliditāti ļoti labprāt apmeklē koncertus un piedalās organizētajās dejās. Uz Lielās talkas koncertu tiks uzaicināti sabiedrībā pazīstami, profesionāli mūziķi, grupa Z-scars, kuri sniegs koncertu un pēc tam spēlēs deju mūziku pasākuma apmeklētājiem.

Lai koncerts un balle būtu kvalitatīvs un profesionāls, nepieciešams noīrēt skaņas un gaismas tehniku, kas nepieciešama mūziķiem. Strazdumuižas kluba īpašumā ir palikuši vien no Padomju laikiem mantoti mikrofoni un tumbas, kas vairs neskan kā vajadzētu un profesionāliem māksliniekiem nav atbilstoši. Tādēļ, projekta budžeta viena no nozīmīgām pozīcijām ir tieši šīs tehnikas noma. Profesionālo skaņas un gaismas tehniku nodrošinās paši grupas Z-scars dalībnieki, iekļaujot tās izmaksas savā atlīdzībā.

Kontaktinformācija
Sandra Smona Sandra Smona
28880203
projekti@lnbiedriba.lv