Atvērt pielāgoto vietnes teksta versiju

Atvērt teksta versiju

Strazdumuižas ciemata svētki 2018

Projekti › Realizētie projekti

Strazdumuižas ciemata svētki 2018
Projekts ir realizēts
Strazdumuižas ciemata svētki Rīgas svētku ietvaros

Ilgums: 1. maijs 2018 - 31. augusts 2018

Katru gadu augusta mēnesī Latvijas Neredzīgo biedrības Strazdumuižas ciematā svin ciemata svētkus. Ievērojot šī gada Rīgas svētku tēmu, kas saistīta ar notikumiem un personībām, novadu sadraudzībām, Strazdumuižas svētkos tiks godināti mākslinieki, rakstnieki, komponisti, režisori un amatnieki, kuri vai nu dzimuši Strazdumuižas ciematā, vai savu profesionālo darbību sasaistījuši ar to.

Ciematā dzīvo ap 800 iedzīvotāju (lielākā daļa ir redzes invalīdi). Svētkos suminās un godinās ciemata visvecākos iedzīvotājus (vecākus par 80 gadiem), gada laikā piedzimušos mazuļus un bērnus, kuri uzsāks skolas gaitas. Tāpat svētku tēmai atbilstoši tiks veidotas īpašas, informatīvi izglītojošas planšetes uz kurām atspoguļoti ievērojamāko Strazdumuižas personību dzīves gājumi un sasniegumi. Savukārt pie katras personības darbosies kāda mūsdienīga aktivitāte- zinātnisko eksperimentu šovs, atraktīvās un azartiskās zirņu ēšanas un kvasa dzeršanas sacensības, seno amatu prasmju apgūšana (suku ievilkšana, klūgu pīšana, aušana) un zābaka mešanas sacensības, kas ir jau iesakņojusies tradīcija Strazdumuižas ciematā. 

Bērniem visu pasākuma laiku darbosies piepūšamās atrakcijas, radošās darbnīcas, kurās varēs izgatavot sev foto rāmīti, kurā ievietot svētku laikā izgatavotu Polaroid fotoaparāta fotogrāfiju. Bet tiem, kuri vēlēsies kaut nedaudz sajūtās iejusties Strazdes muižas muižkunga un muižkundzes tēlā, būs iespēja izmantot foto stendu ar konkrēto tematiku. Strazdes muižas verandā būs aplūkojama Pihlavu dzimtas foto un dzīvesstāstu izstāde, kā arī cilvēku ar redzes invaliditāti veidota rokdarbu izstāde, kur būs aplūkojami dažādi dizaina priekšmeti un tekstilizstrādājumi.

Vakara noslēgumā visiem būs iespēja izkustināt kājas dejas ritmos, par ko rūpēsies muzikālā apvienība „Ballīšu orķestris”. Grupa spēlē tautā iemīļotus skaņdarbus, kas priecē gan gados jaunus, gan gados vecākus pasākumu apmeklētājus.

Kontaktinformācija
Sandra Smona Sandra Smona
+37128880203
sandra.smona@gmail.com

Strazdumuižas ciemata svētki 2018 aktualitātes: